Register

A password will be e-mailed to you.

Tituly, ktoré v minulosti niesli meno slávneho skateboardistu menom Tony Hawk patrili k zábavným arkádovým počinom. Väčšinu pôvodných a značne úspešných titulov nám prinieslo štúdio Neversoft. Hráči sa v nich mohli zhostiť svojich obľúbených skateboardových majstrov, predvádzať najrôznejšie kúsky, plniť náročné i menej obtiažne výzvy, no a občas autori do hry pridali aj bonusový charakter, pričom mnohí si budú pamätať najmä na legendárneho Darth Maula. Kvalita série neustále klesala, no zdá sa, že autori to s virtuálnym Tonym Hawkom nevzdávajú. Chystá sa totiž nový diel.

Táto správa mnohých isto iste nadchla, no ešte predtým ako adrenalínoví fanúšikovia začnú otvárať šampanské, radi by sme vás upozornili, že nepôjde tak úplne o nový a plnohodnotný diel. Predsa len hodnotenia posledného Tony Hawk’s Pro Skater 5, ktorý vyšiel v roku 2015 sa pohybovali niekde pod bodom mrazu a väčšie vývojárske štúdia, pravdepodobne, ešte nechcú s touto značkou riskovať. Preto sa adrenalínové preháňanie sa na skateboarde presúva na mobilné zariadenia.

Tento mobilný Tony Hawk by mal ponúknuť klasickú kariéru, avšak nezabúda sa ani na rôzne turnaje, ktorých sa budete môcť zúčastniť. Zrejme pôjde o čo najrýchlejšie prejdenie určitej trate, prípadne sa bude jednať o súťaž trikov, kde budete mať vždy zadaný náročnejší trik, no a vašou úlohou bude ho splniť. Podľa informácii by malo byť k dispozícii až pätnásť unikátnych parkov. Jednať by sa malo o free to play titul, ktorý vyjde na Android i OS, no a to značí, že prítomné budú i mikrotransakcie. Je však otázne, či sa bude jednať aj o akési zvýhodnenie, či uľahčenie trikov, no skiny pre váš skateboard a oblečenie pre hrateľný charakter znejú o niečo reálnejšie.

Oficiálny názov titulu znie každopáne Tony Hawk’s Skate Jam. Pracovalo na ňom štúdio Maple Media, ktoré sa už v minulosti venovalo viacerým podobným projektom, ako napríklad Skate Party. V prípade, že sa tešíte na mobilný variant tejto klasiky, nebudete na ňu musieť čakať priveľmi dlho. Tento športovejšie ladený počin totiž vychádza už 13. decembra 2018.

Komentuj!

O autorovi

Veľký fanúšik hier, ktorý si dokáže rovnako užiť temnú adventúru ako aj futuristické FPS. Hry hrávam v podstate od malička a asi aj preto som si k nim vybudoval veľký vzťah a stali sa aj mojou najväčšou vášňou. Okrem hier samozrejme obľubujem filmy a miestami si prečítam dobrú knihu. No hry budú mať v mojom srdci vždy najväčšie miesto.

Súvisiace príspevky