Register

A password will be e-mailed to you.

Po vydaní Crash Bandicoot N. Sane Trilogy mnoho fanúšikov dúfalo, že sa modernizácie dočká aj posledný diel tejto značky, ktorý vznikol pod taktovkou štúdia Naughty Dog. Áno, hovoríme o kartingových pretekoch Crash Team Racing. V poslednej dobe sa začali objavovať početné náznaky, a tak bolo zrejmé, že počas odovzdávania cien The Game Awards 2018 dôjde k oficiálnemu oznámeniu tohto počinu. A tak sa aj stalo.

Zmodernizovaný Crash Team Racing ponesie podtitul Nitro-Fueled, pričom dorazí budúci rok, a teda presne na dvadsiate výročie od vydania originálnej hry. Fanúšikovia sa môžu tešiť na svoj obľúbený titul v novom, modernom grafickom kabátiku, avšak ostatné prvky by mali zostať zachované, prípadne s citom zmodernizované tak, aby spĺňali dnešné požiadavky. Hrateľnosť však zostane verná originálu, pretože práve kvôli tomu hráči tento titul milovali, respektíve dodnes milujú.

Zachované budú i rôzne režimy, ako “príbehový” režim Adventure, či napríklad Time Trial. Chýbať, samozrejme, nemôže ani multiplayer, no tu už prichádzajú na rad novinky, nakoľko Crash Team Racing Nitro-Fueled obsiahne ako offline zápolenie, tak i online. V prípade offline multiplayeru môžete počítať aj so starým známým split-screenom, a to až pre 4 hráčov, čo ostatne je vidieť aj v priloženom videu.

HD remaster, ako vývojári zo štúdia Beenox hru Crash Team Racing Nitro-Fueled nazývajú, dorazí do predaja 21. júna 2019, pričom si ho budú môcť vychutnať hráči na konzolách PlayStation 4, Xbox One a hybride Nintendo Switch. O PC verzii zatiaľ nepadlo ani slovo, avšak je veľmi pravdepodobné, že titul neskôr dorazí aj na túto platformu, podobne ako tomu bolo i v prípade Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Pre úplnosť ešte dodávame, že hra sa bude predávať za cenu 39.99€.

Zdroj: The Game Awards 2018, Polygon, oficiálna webstránka

Komentuj!