Register

A password will be e-mailed to you.

Možno si ešte spomínate na vlaňajší titul Spintires: MudRunner a na zabahnené dobrodružstvá odohrávajúce sa v ruských alebo ukrajinských lesoch. Čo takto sa však po čase presunúť na ďalší svetadiel? Štúdio Saber Interactive vydalo približne po roku expanziu s názvom American Wilds a my sa spoločne pozrieme na to, čo všetko prináša a či sa do nej vôbec oplatí investovať.

Recenzovaná verzia: PlayStation 4

Je tomu približne rok, čo sme vám priniesli recenziu na hru s názvom Spintires s podtitulom MudRunner. Ani po dopísaní recenzie u mňa hra nezapadla prachom a sem tam si ju stále spustím. Prebrodím sa bahnom, splním niektoré výzvy a povozím sa po krajine. I preto ma potešilo oznámenie DLC s názvom American Wilds, kde sme sa mali ocitnúť v americkej Montane a Severnej Dakote.

Polooblačno, miestami…

Z upršaného a zamračeného rusko-ukrajinského prostredia sa presúvame do Ameriky, kde na nás čaká o niečo lepšie počasie. Prvé čo vám udrie do očí, je zmena farebnej palety, hoci hmla ako-taká stále pretrváva. Na novom kontinente na vás čakajú dve nové mapy, a to Grizzly Creek a Mount Logmore. Nechýbajú ani nové výzvy, ako sú zbieranie dreva, alebo doručenie Skiddera (stroj na zbieranie guľatiny) na určené miesto. Taktiež si môžete všimnúť nového vodiča odetého v americkom štýle, čiže šiltovka, károvaná košeľa a modré montérky. Tu by som chcel podotknúť, že amerického vodiča je po zakúpení rozšírenia možné používať aj na ostatných mapách, ktoré obsahuje základná hra. Bohužiaľ, rusko-ukrajinského vodiča je naopak možné používať len na mapách, ktoré obsahovala základná hra, čo mi príde prinajmenšom ako zvláštne rozhodnutie zo strany vývojárov.

Celkovo je však cítiť, že vývojári nijak zvlášť nezanedbali práce na tomto DLC. Nasvedčujú tomu napríklad objekty a budovy, ktoré sa nachádzajú na nových mapách. Hneď na prvý pohľad dokážete rozpoznať, že práve prechádzate okolo obchodu, hotelu alebo rodinného domu. Samozrejme, nesmie chýbať ani vejúca americká zástava. Benzínová pumpa je v porovnaní s tou so základnej hry zase o niečo prepracovanejšia a modernejšia a nepozostáva už len z dvoch nádrží a stojana. Modernejšou sa stala aj garáž, ktorá nevyzerá ako stodola, ktorá by mala každú chvíľu spadnúť. To, že sa na mapách nachádzajú už spomínané obchody, hotely a domy je každopádne sympatické, no súčasne si musíte uvedomiť, že ide len o textúry, ktorými sa pokochajú maximálne  vaše oči.  Žiadne ďalšie využitie skutočne nemajú.

American Wilds sa však, okrem očakávaných vizuálnych obmien, prináša to najdôležitejšie, a to nové stroje a vozidlá. Tentokrát sa stretnete aj s vozidlami ktoré nie sú primárne určené na off-road, konkrétne s ťahačmi. Tie majú využitie hlavne na hlavne asfaltových cestách, ktoré sú miestami samá jama a výmoľ. S nimi budete prepravovať napríklad nádrže, pomocou ktorých je možné dotankovať palivo do ostatných strojov.

Čo sa týka nových vozidiel, tie vychádzajú z reálnych predobrazov, a tak sa môžete stretnúť s americkými vozidlami ako Chverolet K5, Ford F150, ťahače Chevrolet Bison, Ford LTL9000, či Freinghtliner FLD 120. Nechýba dokonca ani Western Star 6900XD. Okrem iného sú tú stroje na prácu s drevom, ktoré majú hydraulické ruky, alebo priestor na jeho prevoz, špecificky K-8400 Skidder a K-9000 Forwarder. Čerešničkou na torte je, aspoň pre mňa, dobre známy Hummer H1, s ktorým si každý nadšenec off-road jázd príde na svoje.

Niektoré z vozidiel si môžete vylepšiť aj ďalšími doplnkami, tak ako si to môžete pamätať zo základnej hry. SUV Chevroler K5 Blazer je možné vyšperkovať predným nárazníkom, rezervným kolesom, rampou so svetlami, alebo aj strešnými nosičmi. Na ťahače si môžete pridať cisterny, návesy, držiaky pre prevoz dreva a tak podobne. Jednotlivé vozidlá sú zvonku prepracované do najmenších detailov a je vidieť, že práve na tomto aspekte si dalo štúdio Saber Interactive špeciálne záležať. Škoda len, že niečo podobné sa nedá napísať aj o ich interiéroch, ktoré pôsobia mimoriadne stroho a trochu zrážajú celkový dojem. Fyzika vozidiel zostala nezmenená, takže ak poznáte základnú hru, hra vás v tomto smere nijak zvlášť neprekvapí. Hoci nie je vyložene stopercentná, nejedná sa o nič, čo by vám vyložene kazilo zážitok z hrania.

Áno, alebo nie?

Na otázku, či investovať do rozšírenia American Wilds, alebo nie, existuje pomerne ľahká odpoveď. Pokiaľ máte radi základnú hru, nemusíte vôbec váhať. Nastavená cena je totiž adekvátna obsahu, ktoré DLC prináša, hoci je pravdou, že autori stále nevyužívajú potenciál látky naplno. No i napriek tomu ide o vydarené rozšírenie k vydarenému titulu, ku ktorému sa môžu priaznivci off-road vozidiel vracať veľmi radi.

Hru na recenziu poskytla spoločnosť

Spintires: MudRunner - American Wilds - Práce plné bahna pokračujú
Titul Spintires: MudRunner opäť ožíva vďaka DLC s názvom American Wilds, v ktorom sa presuniete do prostredia Severnej Ameriky. Ak ste fanúšikmi tohto žánru a vlastníte pôvodnú hru, pokojne si American Wilds zadovážte. Ide o vydarené rozšírenie, ktorého kúpu by ste nemali ľutovať.
Pozitíva
  • Prepracovanejšie prostredia
  • Nové vozidlá a výzvy
  • Kvalitne spracované exteriéry vozidiel
Negatíva
  • Zastaraný interiér vozidiel
  • Občas neposlušná kamera
75%Celkové hodnotenie
Hodnotenie čitateľov: (0 Hlas)
0%

Komentuj!