Register

A password will be e-mailed to you.

O ďalšom pokračovaní bojovej série Mortal Kombat sa v poslednej dobe hovorí pomerne často. Predsa len, posledný diel vyšiel ešte v roku 2015 a zaznamenal značný úspech, či už vďaka množstvu obsahu, nakoľko hra obsahovala online režimy, módy, v ktorých ste sa prebíjali unikátnymi vežami, či príbeh s plnohodnotnými cutscénami. V priebehu rokov sa desiaty Mortal Kombat dočkal niekoľkých tematických DLC s novými postavami. Najnovšie správy však tvrdia, že pokračovanie bude ohlásené už čoskoro. 

Zahraničné zdroje tvrdia, že jeden z testerov kvality prezradil množstvo informácii, ktoré sa týkajú práve stále viac a viac očakávaného pokračovania. Jeden z pracovníkov prehlásil, že počin je vo vývoji už 4 roky, čo značí, že by na ňom autori z NetherRealm Studios museli začať pracovať ešte pred uvedením desiateho dielu na trh. Zároveň by sa tak stal najdlhšie vyvíjaným dielom z celej série, čo by mohlo naznačovať, že pôjde o menšiu žánrovú revolúciu. Asi najzaujímavejšou informáciou je fakt, že by hra mala obsahovať takzvaný Adventure mód, ktorý bude dostupný ako pre sólo hráčov, tak i pre kooperačných bojovníkov.

Tento mód by mal byť veľmi podobný tomu z titulu Mortal Kombat: Shaolin Monks. V ňom ste sa zhostili úlohy Liu Kanga alebo Kung Laoa a prechádzali ste koridorovými levelmi, pričom cestu vám lemovali klasickí protivníci. Bossovia sa skladali výhradne z legiend série a všetko to bolo obohatené o kvalitný príbeh, minimálne na pomery tejto značky. Jednotlivé lokácie boli pestré, obtiažnosť občas poriadna krutá, no a dizajny a útoky protivníkov sa často menili, čím série vlastne dokázala, že jej svedčí aj lineárnejší príbehový postup. Autori z NetherRealm Games sa možno pokúsia využiť rovnaký koncept ako kedysi Midway Games a spracovať ho podľa vlastnej vízie.

Zastúpený bude i klasický príbehový mód, ktorý by sa pre zmenu mal niesť po vzore desiateho dielu. Najdôležitejšími postavami by mali byť Raiden, Shang Tsung, Reiko a Kotal Kahn, ktorý si s predošlým dielom odbil svoju premiéru v sérii. Vzťahy medzi jednotlivými postavami sa klasicky trošku premiešajú, avšak údajne sa môžeme tešiť na intenzívnu dejovú líniu plnú emotívnych a vypätých situácii. Z plejády bojovníkov by však mali byť vyradené stálice ako Goro, Johnny Cage, Sonya, Baraka, no i niektorí ďalší, avšak zatiaľ nevieme z akého dôvodu.

Novinkou by taktiež malo byť presedlanie na Unreal Engine 4, keďže predošlý diel bol vyvíjaný v staršom Unreal Engine 3. Môže sa síce jednať iba o hoax, avšak uniknuté informácie sa javia pomerne reálne. Treba však spomenúť i to, že podobné úniky bývajú zo strany autorov často zámerné, keďže sa jedná o šikovný spôsob, ako hru jednoducho a rýchlo spropagovať ešte pred jej oficiálnym oznámením. Uvidí sa však na tohtoročných The Games Awards 2018, kde by podľa pracovníka mal byť titul ohlásený a odprezentovaný zároveň. Celý únik o Mortal Kombat XI si môžete prečítať na tomto odkaze.

Zdroj: SegmentNext

Komentuj!