Register

A password will be e-mailed to you.

Internetový obchod Humble Bundle opäť ponúka hru zdarma. Tentokrát ide o titul Outcast – Second Contact (2017), ktorý je remasterovanou verziou pôvodného titulu Outcast z roku 1999.

Outcast je akčná adventúra z pohľadu tretej osoby, odohrávajúca sa na planéte Adelpha, kam bol vyslaný hlavný hrdina Cutter Slade spolu s troma vedcami zo Zeme, aby opravili pokazenú sondu. Jej porucha však vyvolala čiernu dieru, ktorá začala pohlcovať Zem. Úloha hlavného hrdinu a jeho troch spoločníkov bola jednoduchá: nájsť sondu a opraviť ju. Bohužiaľ, ako to už v hrách býva, nič nie je také jednoduché. Cutter sa zobúdza v horskom tábore miestneho odboja, bez svojej výbavy, osamotený a bez jedinej stopy po sonde.

Špecifikom tohto titulu bola vo svojej dobe jeho vizuálna stránka, kedy sa o renderovanie grafiky staral starý voxelový engine, čo v praxi znamenalo, že o vykresľovanie sa nestarala grafická karta, ale procesor a RAM pamäť. To zároveň znamenalo aj vysoké nároky na procesor. Hra takisto ponúkla značnú slobodu pohybu, či plne nadabované dialógy.

Remake Second Contact je už však vytvorený v engine Unity, ktorý pomocou doplnku používa starý kód hry, pričom základ hrateľnosti ostal nezmenený. Pokiaľ si teda chcete tento špecifický titul stiahnuť zdarma, máte na to ešte viac než deň, no s rozhodnutím radšej dlho neváhajte. Hru získate na tomto odkaze, no upozorňujeme, že nejde o Steam verziu.

Komentuj!