Register

A password will be e-mailed to you.

Prvotina štúdia Madmind, pekelný horor Agony nás v redakcii vyložene nenadchla, ale aj tak stojí za povšimnutie ohlásenie ich nového počinu s názvom Paranoid. Ten je údajne už vývoji už dlhší čas a na rozdiel od Agony by sa mal odohrávať v súčasnej realite.

V horore Paranoid sa ujmeme úlohy Patricka Calmana, alkoholika, závislého aj na liekoch, ktorý žije osamotene vo svojom byte. Patrikovi totiž svojho času zomreli rodičia a jeho sestra sa pre zmenu stratila nevedno kam. Tieto udalosti sa na Patrickovi patrične poznamenali a on sa následne sa uzavrel do seba a ponoril do alkoholu. Jeho pomalé upíjanie na smrť preruší až telefonát od trinásť rokov nezvestnej sestry, ktorú už dávno považoval za mŕtvu. To spôsobí, že Patrik opustí svoj uzavretý a beznádejný život a vydá sa zistiť, čo sa vlastne stalo. V tom momente však ešte netuší, že následné udalosti ho doženú ešte viac na pokraj šialenosti.

Podľa slov vývojárov máme popri týchto psychických problémoch čakať hlavne brutálny bojový systém, konštantný boj medzi paranojou a realitou, hrozivých nepriateľov a survival prvky.  Samotný príbeh nás má priviesť až k trom rôznym koncom. Tvorcovia už zverejnili aj dlhší gameplay a tieto zábery nevyzerajú vôbec zle. Hutná atmosféra je podkreslená skutočne desivo vyzerajúcimi znetvorenými prostitútkami. Po skúsenostiach s Agony je však predsa len na mieste menšia opatrnosť a obava z toho, že celý titul môže byť zase postavený výhradne na kontroverznom námete. Tvorcovia zatiaľ neuviedli ani dátum vydania, ani platformy, ale Paranoid už má svoju kartu v internetovom obchode Steam, takže PC hráči sa ho dočkajú naisto.

Komentuj!