Register

A password will be e-mailed to you.

Jill of the Jungle je klasická 2D plošinovka v hlavnej úlohe s amazonkou Jill. Celá hra bola od začiatku plánovaná ako trilógia a tak v roku 1992 vyšli v rýchlom slede všetky tri diely. Už v nasledujúcom roku 1993 bola vydaná kolekcia s názvom Jill of the Jungle: The Complete Trilogy, ktorá obsahovala, okrem prvého dielu Jill of the Jungle, aj pokračovanie Jill Goes Underground a poslednú časť Jill Saves the Prince.

V úlohe statočnej amazonky Jill sa ocitáte v nebezpečnej džungli, v ktorej bojujete s veľkým množstvom rôznych potvor, napríklad s obrovskými mravcami, rozzúrenými osami, či stonožkou. Dostanete sa dokonca aj pod vodnú hladinu, kde budete v malej ponorke likvidovať také morské tvory ako napríklad medúzy alebo prerastené ryby. Jillinou hlavnou schopnosťou je jej zručnosť v hádzaní dýkami, ktoré zbiera behom svojho putovania. Ako je už v každej plošinovke samozrejmosťou, očakávajte aj prekonávanie početných prekážok, alebo šplhanie po lianách. V ďalších dieloch pribudli aj možnosti premeny na žabu kvôli dlhším skokom, na rybu za účelom dlhšieho plávania pod vodou, či na vtáka, aby ste tak dostali na inak neprístupné miesta.

Príbeh sa točí okolo tradičnej záchrany tamojšieho sveta a takzvaného Princa, držaného vo vlastnom zámku zlými jaštermi, ktorí chcú celú džungľu osídliť sami. Trilógiu vytvorilo štúdio Epic MegaGames, konkrétne programátor Tim Sweeney, ktorý bol v začiatkoch jediným hlavným vývojárom všetkých hier tohto štúdia. Jeho najznámejším výtvorom je asi plošinka Jazz Jackrabbit z roku 1994, ktorá sa následne dočkala viacerých prídavkov a pokračovania. Po čase sa tieto staršie plošinovky dostali aj do digitálnej distribúcie vďaka platforme GOG a teraz bolo dokonca ohlásené, že kompletná trilógia je k dispozícii zadarmo. Stačí ak si Jill of the Jungle pridáte do vašej hernej knižnice a už vám tam ostane navždy.

Komentuj!