Register

A password will be e-mailed to you.

Od roku 2012 nepribudol do série Onimusha ani jeden nový diel. Či už je to tým, že tvorcom došli nápady, alebo nie, dobrou správou je, že sa chystá aspoň remaster prvého dielu s podtitulom Warlords, ktorý sa pôvodne datuje do roku 2001 a bol vydaný ešte na PlayStation 2 a neskôr aj na Xbox a PC. Obdobie Sengoku opäť ožije v roku 2019.

Onimusha je pomerne silnou konzolovou sériou, a to až do takej miery, že sa teší kultovému statusu. Capcom momentálne nepripravuje nový originálny diel, no už istý čas vieme, že v pláne je aspoň remaster prvého dielu Onimusha: Warlords, ktorý ponesie rovnaký názov. Remasterovaná verzia by mala byť dostupná už začiatkom roka 2019, konkrétne 15. januára. V pláne sú nielen konzolové verzie určené na PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch, ale nevynechá sa ani PC verzia.

Onimusha sa herným štýlom veľmi podobá starším dielom série Resident Evil, a nielen hlavne logickými hádankami a fixnou kamerou, ale aj mnohými ďalšími elementami. Je však o niečo akčnejšia a inšpirovala aj značku Devil May Cry. Aj Onimusha obsahuje nadprirodzené elementy, ktoré sa miešajú s historickým obdobím samuraiov Sengoku. Onimusha sa v dobe svojho vydania tešila veľkej obľube a ako prvá PlayStation 2 hra prekonala hranicu milión predaných kópií. Už zanedlho uvidíme, ako sa na nej podpíše zub času, pevne však veríme, že Capcom zapracuje na niektorých elementoch do takej miery, aby ju úspešne priblížil dnešnému publiku.

Komentuj!