Register

A password will be e-mailed to you.

Produkcia očakávaného science-fiction titulu Star Citizen sa začala písať ešte v roku 2011. Vtedy bol Star Citizen prezentovaný ako masívny multiplayerový titul, v ktorom ste mohli preskúmavať pomocou honosných vesmírnych plavidiel veľké čierne neznámo, bojovať a rôzne a upravovať svoje lode. Fanúšikovia dychtivo očakávali tento zaujímavý projekt, pričom dátum vydania bol stanovený na rok 2014. Medzitým sa však stihlo mnohé zmeniť a vďaka nespočetným odkladom sme sa Star Citizen stále nedočkali ani v roku 2018. Jeho vývoj však, pravdepodobne, nestagnuje, keďže autori vydali úplne nový trailer. 

V roku 2014 bola oznámená i singleplayerová kampaň nazvaná Squadron 42. Tá však bude iba prvou časťou rozsiahleho príbehu, ktorá ponúkne približne dvadsať hodín hrania. V príprave, respektíve momentálne sa počíta aj s druhou časťou nazvanou Behind Enemy Line a finálna kapitola zatiaľ nenesie žiaden konkrétny názov. V súčasnosti môžeme už s určitosťou povedať, že sa v nej objavia i mnohé hviezdy filmového plátna. Stačí spomenúť legendárneho Marka Hamilla, ktorý v minulosti aktívne prepožičiaval svoj hlas videoherným i animovaným verziám známeho DC antagonistu Jokera. Určite však nesmieme zabúdať ani na Gillian Anderson, ktorá sa preslávila najmä rolou agentky Scullyovej v seriáli Akty X. Za zmienku určite stojí i Gary Oldman, ktorý bol minulý rok ocenený prestížnym Oscarom alebo Mark Strong. A zjavne to nie je ani zďaleka všetko.

Starší Alpha gameplay pôsobí v podstate ako first person Mass Effect. Môžete totiž preskúmavať veľkú loď, komunikovať s posádkou, pričom súčasťou vybranej časti hry bol aj prelet vesmírom. Predstavený svet navyše oplýval živým a rozmanitým dojmom, kde každá kolízia s poletujúcim predmetom, či výraznejšia zmena prostredia pôsobí ako dynamický a unikátny zážitok. Záver ponúkol i jednu akčnejšie orientovanú pasáž. Tá bola spracovaná určite kvalitne, no zároveň sa nejednalo o nič už nevydané, či rovno revolučné. Musíme však brať v úvahu, že išlo iba o alpha verziu a do vydania môže byť mnohé upravené, či zmenené.

Nový trailer opäť láka na svoje filmové spracovanie. Ukážke nechýba veľkoleposť, skvelý hudobný sprievod, zástup mnohých známych hercov, pričom sa môžete tešiť i na nepriateľskú mimozemskú rasu. Absencia ucelenejšej hrateľnosti je, bohužiaľ, evidentná. Okrem úplne kratučkého pár sekundového súboja v kokpite vesmírnej lode sme sa zasa raz nedočkali ničoho konkrétnejšieho. No a pokiaľ očakávate presnejší dátum vydania tohto vesmírneho eposu, tak vás musíme sklamať. Ukážka síce pôsobí honosne, no podobne lákavých videí nám bolo za tie roky prezentovaných viacero. Sami sme zvedaví, kedy sa štúdiu Cloud Imperium Games podarí adekvátne zúročiť roky driny a my sa konečne dočkáme finálnej verzie hry.

Komentuj!