Register

A password will be e-mailed to you.

Tokyo Game Show je herná výstava, ktorá sa venuje najmä predstavovaniu japonských titulov. Nikoho neprekvapilo, že bol prostredníctvom nej vydaný aj nový trailer pre očakávanú exkluzivitu Hidea Kojimu, Death Stranding. Poodhalila kratšia ukážka hrateľnosť, či príbeh alebo sa opäť jedná o trailer, ktorý priniesol viac otázok, než odpovedí? 

Ako prvé mnohých prekvapilo, že k zástupu známych filmových hviezd ako Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Guillermo Del Toro, ktoré sa v počine Hidea Kojimu predstavia v úlohe rozličných postáv, sa pridáva i Troy Baker, známy dablér videoherných charakterov. Jeho hlas môžete poznať napríklad z titulu The Last of Us, kde daboval hlavnú postavu preživšieho Joela, no presadil sa i vo treťom dieli série Bioshock s podtitulom Infinite, pričom opäť sa jednalo o hlavnú rolu Bookera DeWitta. Z ukážky je zrejmé, že pôjde o antagonistu, ktorý sa bude snažiť zhatiť cestu hlavného hrdinu Sama.

Jeho postava je na začiatku traileru nazvaná Man in the Golden Mask, čiže muž v zlatej maske. Z ukážky vyplýva, že tento muž dokáže nejakým spôsobom pracovať s doposiaľ bližšie nešpecifikovanou, no určite nebezpečnou čiernou hmotou, ktorá už bola zahrnutá v predošlých videách. Prostredníctvom nej vytvorí muž obrovskú príšeru so zlatou maskou. Následne sa úplne vyparí a vás, pravdepodobne, čaká útek, prípadne súboj s čiernym gigantom. V tomto prípade sa už jedná iba o špekulácie, pretože ukážka skončí a neprezrádza nič detailnejšie. Pokiaľ ste však náhodou očakávali dátum vydania, ten stále nebol prezradený a hlavný tvorca hry nás chce očividne ponechať ešte nejakú dobu v napätí. 

Komentuj!