Register

A password will be e-mailed to you.

Na tohtoročnej Tokyo Game Show bol okrem veľkého množstva iných japonských titulov predstavený aj ambiciózny projekt Judge Eyes. Malo by ísť o dramatickú detektívku s akčnejšími prvkami, pričom vývoj titulu má na starosti legendárna Sega, autori bojovej série s prvkami sociálneho života, Yakuza. 

Oficiálny trailer naznačuje, že v prípade Judge Eyes by sa mohlo jednať o typicky japonskú variáciu na jeden z najlepších detektívnych simulátorov súčasnosti, teda na L. A. Noire od štúdia Team Bondi. Ten svojho času priniesol výborne vystavaný príbeh, silné charaktery, zmysluplné dialógy, množstvo prípadov inšpirovaných skutočnými udalosťami, pričom toto všetko okorenil o detailnú priam revolučnú mimiku, ktorá bola vytvorená pomocou motion capture a prácou so živými hercami. Hrateľnosť väčšinou pozostávala z poctivého vyšetrovania, hľadali ste stopy, vypočúvali svedkov, navštevovali miesta činu, no došlo aj na priamy boj so zločinom. Čiže na automobilové naháňačky, prestrelky, či bitky s gaunermi. Hoci pôvodná verzia vyšla ešte v roku 2011, L. A. Noire sa ani v súčasnosti nedočkal žiadnej výraznejšej konkurencie.

Prvé minúty Judge Eyes lákajú na pomerne hutnú atmosféru. Na začiatku jeden mladík údajne zavraždil svoju krásnu priateľku a podpálil svoj domov. Neskôr sme svedkami brutálnych vrážd, ktoré až nápadne pripomínajú čin mladíka z minulosti. To naznačuje, že sa budeme snažiť dolapiť sériového vraha, prípadne podpaľača. Zároveň môžeme očakávať množstvo dramatických udalostí, pričom určite nás neminie ani stretnutie s démonmi minulosti, nakoľko dôjde na priamu konfrontáciu s nevinným odsúdencom. Hrateľnosť v traileri nebola bližšie predstavená, no jeden záber naznačuje, že nutnosťou bude hľadať a následne preskúmavať predmety, pričom finále ukážky sa nesie v akčnejšom duchu.

O niečo neskôr však bola vydaná aj plnohodnotná gameplay ukážka, ktorá už toho prezrádzala o niečo viac. V nej sme mali s hlavnou postavou, Takayuki Yagamim, podľa prístupného nákresu vystopovať neznámeho zločinca. Nasledovalo nenápadné sledovanie, čo nakoniec však vyústilo v súboj. Práve tu sa prejavila veľká podobnosť so sériou Yakuza, keďže bojový systém naozaj akoby z oka vypadol známej sérii vývojárskeho štúdia Sega.

Ukážka predstavila hromadné bitky, súboje jeden na jedného, no hlavne svižné útoky, množstvo unikátnych bojových pohybov i dokončovacie údery. Často budeme využívať rôzne prestrojenia, keďže hlavná postava, i keď vlastne bojuje so zločinom, je v skutočnosti právnik, čiže nemá prístup do úplne všetkých oblastí. Nebudú však chýbať ani zábavné minihry, pričom určite musíme spomenúť napríklad pinball, pretekanie s dronom, alebo strieľanie s futuristických zbraní.

I napriek faktu, že sa jedná o prvé oficiálne predstavenie titulu, všetci hráči sa dočkali ohlásenia aspoň približného dátumu vydania. To je pre japonský trh stanovené na tento rok, pričom na západ sa Judge Eyes dostane až v roku 2019. Podľa momentálnych informácii sa bude jednať o PlayStation 4 exkluzívny titul.

Komentuj!