Register

A password will be e-mailed to you.

Pokiaľ patríte k malej hŕstke hráčov, ktorí s nadšením očakávajú štvrtý diel Disaster Report, máme pre vás dobrú správu. Disaster Report 4 Plus sa totiž predviedlo vo veľmi atraktívnom gameplay videu, ktoré naznačuje, že táto značka je na dobrej ceste, aby zažila pomyselný comeback. 

Disaster Report je séria, ktorá je japonským hráčom veľmi dobre známa, avšak u nás a v USA v podstate neexistuje. Prvý diel totiž niesol názov SOS: The Final Escape, pokračovanie u nás vyšlo už ako Raw Danger, no a tretí diel, ktorý vyšiel v roku 2009, zasa neopustil hranice krajiny vychádzajúceho slnka. Preto si tento originálny projekt nikdy nenašiel väčšiu fanúšikovskú komunitu, teda aspoň nie medzi tunajšími hráčmi. Vo všetkých dieloch série sa snažíte prežiť nejakú živelnú katastrofu, takže jednotlivé tituly môžeme označiť za survival adventúry. Vašou úlohou bolo prekonávať rôzne prekážky, spolupracovať s inými preživšími, hľadať suroviny potrebné pre úspešný únik z miesta sužovaného zemetraseniami. V Raw Danger ste zasa čelili mohutným záplavám, no a doposiaľ posledný diel série omnoho viacej pracoval s konceptom otvoreného mesta.

Disaster Report 4 Plus by mal byť akousi kombináciou všetkých vydaných dielov, nakoľko bude obsahovať rozmanité a pomerne rozsiahle prostredia. Nutnosťou by mala byť komunikácia až so šesťdesiatimi NPC postavami, pričom čeliť budete zemetraseniam, no i rôznym požiarom, či menším záplavám, ktoré vypuknú priamo v epicentre mestečka. Novinkou bude tvorba vlastného  charakteru vrátane výberu pohlavia, ako i krajšie grafické spracovanie. Dokonca sa budete musieť starať o psychický stav vašej postavy, či o čistotu a základné potreby medzi, ktoré patrí aj využívanie toalety. Samotné gameplay video toho až tak veľa neprezrádza a hoci má až cez tridsať minút, veľkú časť z neho tvoria dialógy s ďalšími vydesenými obeťami katastrofy. Takže na obsiahlejšie hľadanie surovín, či riešenie logických problémom už nezostal čas.

Zatiaľ je hra plánovaná len na konzolu PlayStation 4, pričom o žiadnych iných platformách sa momentálne nehovorí. Disaster Report 4 Plus by mal vyjsť v Japonsku už túto jeseň, konkrétne 25. októbra 2018, avšak je otázne, kedy sa dostane do Ameriky a k miestnym hráčom.

Komentuj!

O autorovi

Veľký fanúšik hier, ktorý si dokáže rovnako užiť temnú adventúru ako aj futuristické FPS. Hry hrávam v podstate od malička a asi aj preto som si k nim vybudoval veľký vzťah a stali sa aj mojou najväčšou vášňou. Okrem hier samozrejme obľubujem filmy a miestami si prečítam dobrú knihu. No hry budú mať v mojom srdci vždy najväčšie miesto.

Súvisiace príspevky