Register

A password will be e-mailed to you.

Príbehové RPG Vampyr si od nás odnieslo pozitívne hodnotenie, a keďže nie sme sami a titul zaujal početnejšie publikum, nie je až takým prekvapením, že sa, pravdepodobne, dočká aj televízneho spracovania. Tohto spracovania sa ujme FOX 21, ktorý okrem iného vlastní aj práva na televízne spracovanie Life is Strange. Oznámil to už skôr vydavateľ hry, Focus Home Interactive, na svojom oficiálnom fóre.

V titule Vampyr sme sa vžili do úlohy doktora Jonathana Reida, ktorý sa stal upírom a snažil sa nájsť kompromis medzi novou identitou a svojimi zásadami. Štúdio Dontnod Entertainment v tomto ohľade dosť stavalo na tom, že ste si mohli zvoliť, či dáte priechod svojmu smädu po krvi a zabíjali ste civilistov, alebo nepadla ani jedna kvapka krvi.

Riaditeľ spoločnosti Focus Jurgen Goeldner k oznámeniu o získaní práv vyhlásil, že sú potešení, že môžu spolupracovať s Fox21 na adaptácii Vampyra do podoby televízneho seriálu. Vývojári z Dontnod Entertainment údajne dokázali vytvoriť unikátny temný svet s hlbokým príbehom  a nemôžu sa dočkať, až Fox21 použije všetok svoj talent a skúsenosti pri tvorbe televízneho seriálu, ktorý umožní objaviť toto fantastické univerzum aj širšiemu publiku.

Vampyr vyšiel v júni 2018 na PC, PlayStation 4 a Xbox One a už ho aj doplnil dodatočný obsah s novými hernými módmi a náročnosťami. Samotná hra mala iste svoje chyby, ale nakoľko bola výrazne postavená na príbehu, jej televízne spracovanie môže stáť za to. Sami sme zvedaví, ako to celé bude nakoniec vyzerať.

Komentuj!