Register

A password will be e-mailed to you.

Tokyo Game Show je herná výstava, pravidelne uskutočňujúca sa v Japonsku, počas ktorej sa každoročne predstaví množstvo titulov, vychádzajúcich z produkcie východných vývojárov. Jedným z takýchto titulov je aj atraktívne javiace sa RPG s názvom Project Awakening. Jeho vývoj má na starosti štúdio Cygames, ktoré však doposiaľ vydávalo výhradne mobilné tituly. 

Predstavenie projektu Project Awakening netrvalo príliš dlho, avšak krátka, približne dvojminútová ukážka, toho prezradila pomerne veľa. Ponurá atmosféra, stredoveký fantasy svet, krásne grafické spracovanie a nakoniec prišli na rad aj obrovské beštie. V súčasnosti môžeme potvrdiť to, že pôjde o bojové RPG, v ktorom budeme čeliť obrovským predátorským gigantom. Treba však upozorniť, že rozdiel od napríklad Monster Hunter World je markantný, keďže predstavený súbojový systém skôr pripomína Dark Souls. Pravdepodobne sa tak bude jednať o hardcore záležitosť. Koniec videa ďalej naznačuje, že niektorí oponenti budú skutočne svojou veľkosťou niekoľkonásobne väčší ako samotný hráč.

Momentálne nemôžeme presne určiť, kedy zaujímavé RPG vyjde. Tiež môžeme iba predpokladať, že pôjde o PlayStation 4 exkluzivitu, no nemôžeme ani jednoznačne vylúčiť vydanie na iných platformách, napríklad Xbox One, prípadne neskôr i PC. Poslednou informáciou možno niektorých hráčov sklameme, keďže vydanie je zatiaľ potvrdené iba v Japonsku. V praxi to však znamená, že sa Project Awakening dočká celosvetového vydania o niečo neskôr, než toho japonského.

Komentuj!