Register

A password will be e-mailed to you.

Univerzum Johna Ronalda Reuela Tolkiena sa dočkalo nespočetného množstva videoherných spracovaní. Či už to bola akčná záležitosť s filmovou licenciou Lord of the Rings: The Return of the King, výborná stratégia s RPG prvkami The Battle for Middle-earth alebo gigantický open world Middle-earth: Shadow of War. Nesmieme zabúdať ani na The Lord of the Rings Online, ktorý ako jeden z mála titulov plne využíval potenciálu Tolkienovho sveta, čiže lokácie, beštie, postavy i udalosti. A podľa najnovších informácii začína pracovať na vlastnom projekte zo sveta Stredozeme aj vydavateľské štúdio Athlon Games.

Vydavatelia zo štúdia Athlon Games patria pod väčšiu spoločnosť menom Leyou. Tá vlastní dve vývojárske spoločnosti a to konkrétne Digital Extremes a Splash Damage. Práve prvé zmienené štúdio môžete poznať vďaka úspešnému science-fiction free to play titulu Warframe. Táto futuristická akcia sa teší veľkému počtu hráčov a to najmä vďaka skvelo spracovaným, svižným bojom, odohrávajúcim sa na rôznych planétach. Autori tento úspešný projekt neustále vylepšujú, obohacujú ho o nové príbehové kampane, či módy. Zverejnené správy totiž tvrdia, že Athlon Games by mali veľmi úzko spolupracovať práve s Digital Extremes.

Titul však najskôr musela povoliť firma Middle-earth Enterprises, ktorá vlastní výhradné práva pre pútavý fantasy svet. Tej sa veľmi páčil koncept, ktorý prinieslo Athlon Games a povolili im plne využívať túto značku. Ich projekt by mal teda obsahovať všetky známe tvory, udalosti, lokácie, ktoré poznajú či už čitatelia, alebo filmoví fanúšikovia. Spoločnosť Middle-earth Enterprises sa vyjadrila, že bude veľmi rada spolupracovať s Athlon Games. Dali sa cieľ vytvoriť unikátne dobrodružstvo plné prieskumu, bojov i krás sveta. Mali by sme sa dokonca pozrieť aj do krajov, ktoré doposiaľ neboli nikým preskúmané, pričom tým pádom sa môžeme tešiť aj na novú faunu a flóru.

Ambiciózna hra z univerza Lord of the Rings zatiaľ nenesie žiaden názov. Vieme však, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude free to play, pretože Leyou sa práve na takýto druh počinov zameriava. Vraj autori projektu ponúknu miliónom hráčov jedno veľké epické dobrodružstvo. Zároveň tvrdia, že dejovo sa bude odohrávať dlho pred začatím Frodovej cesty, avšak nakoniec by jednotlivé príbehy mohli skončiť práve epickými udalosťami Tolkienovej trilógie. Vývoj je však pravdepodobne v úplných začiatkovh, keďže sme sa nedočkali žiadneho teaser traileru, obrázku z hry, či aspoň približného dátumu vydania.

Komentuj!