Register

A password will be e-mailed to you.

Začínajúce štúdio Shiver Games nám v roku 2012 prinieslo adventúrny počin menom Lucius. V ňom ste sa zhostili úlohy malého chlapca, ktorému sú samotným Luciferom prepožičané najrôznejšie schopnosti, keďže sa jedná o jeho právoplatného syna. Maličký Lucius sa teda namiesto hrania z drevenými autíčkami rozhodol vyvraždiť celé svoje príbuzenstvo vrátane sluhov, aby sa stal dobrým synčekom pána temnôt. Jeho krvavá cesta lemovaná desiatkami mŕtvol pokračovala rovnomenným titulom s poradovou číslovkou dva a podnázvom The Prophecy, no najnovšie sa diablov malý chlapček dočká aj tretieho oficiálneho videoherného počinu. 

Prvé diabolské dielo Shiver Games sa dalo považovať za nenáročnú nízkorozpočtovú adventúru. Sídlo rodiny Wagnerovcov bolo síce obrovské a honosné, no jednotlivé vraždy neponúkali žiaden priestor na kreatívne zabíjanie, keďže ste mali vždy jasne danú cestu. Občas ste museli využívať schopnosti ako zapaľovanie predmetov, či ovládanie mysle, aby ste sa dostali na potrebné miesto, inokedy stačilo nájsť potrebný predmet a použiť ho v kombinácii s iným. Misie, odohrávajúce sa v noci, fungovali ako stealth sekvencie hry, v ktorých vás nikto nesmel vidieť. Prvý Lucius so sebou priniesol veľkú dávku kontroverzie, nakoľko ste členov rodiny zabíjali pomerne brutálnymi spôsobmi, pričom ako príklad môžeme uviesť učiteľa, ktorého ste prinútili vystreliť si mozog z hlavy, či údržbára, na ktorého ste pre zmenu nechali spadnúť klavír. Niektorí hráči mali tiež problém s necenzurovanou nahotou.

Pokračovanie sa už dalo považovať za simulátor zabíjania, bez hlbšieho zmyslu. K dispozícii bolo množstvo predmetov ako napríklad kyselina, pridalo sa i viacej strelných zbraní a aj napriek tomu, že ste mali v podstate voľnú ruku pri vyvražďovaní desiatok, niekedy až stoviek, obyvateľov, tak sa sequel príliš nevydaril. Nielenže bola hrateľnosť nezáživná ale na neúspechu pokračovania sa podpísalo aj enormné množstvo bugov, ktoré znepríjemňovali, miestami dokonca úplne zničili, akékoľvek plynulé hranie.

Momentálne sa však zdá, že autori pri treťom dieli série zvolili kombináciu adventúry a voľného prístupu pri zabíjaní. Grafické spracovanie je o niečo príťažlivejšie a Lucius opäť prekonal menšie úpravy vizáže. Autori sa dušujú, že sa hrateľnosť vráti do starých koľají, akurát by mala byť obohatená o viaceré naratívne prvky. Z traileru napríklad vieme, že sa v hre budú pomerne často striedať lokácie, Lucius by mal byť dokonca nejako zapletený s Ku Klux Klanom. Tiež by sa hráči konečne mali dostať do samotného pekla, kde sa postavia zoči voči Luciferovi, prípadne preberiete jeho úlohu. Je totiž celkom možné, že sa bude jednať o finále trilógie a preto sa chcú tvorcovia s diablovým synom rozlúčiť dôstojne. Titul by mal vyjsť ešte do konca tohto roku, pričom zakúpiť si ho budete môcť výhradne prostredníctvom Steamu.

Komentuj!

O autorovi

Veľký fanúšik hier, ktorý si dokáže rovnako užiť temnú adventúru ako aj futuristické FPS. Hry hrávam v podstate od malička a asi aj preto som si k nim vybudoval veľký vzťah a stali sa aj mojou najväčšou vášňou. Okrem hier samozrejme obľubujem filmy a miestami si prečítam dobrú knihu. No hry budú mať v mojom srdci vždy najväčšie miesto.

Súvisiace príspevky