Register

A password will be e-mailed to you.

Desperados je séria príbehových real-time stratégii, odohrávajúcich sa na divokom západe. Vďaka svojmu zasadeniu a jedinečnému filmovému spracovaniu si prvý diel unikátneho počinu zaistil pomerne veľkú fanúšikovskú základňu. Hoci sa jednalo o stratégiu, oproti žánrovým kolegom bola hrateľnosť omnoho akčnejšia, pretože ste sa museli pomerne často uchyľovať k presvedčovacím metódam vášho koltu, avšak stále sa jednalo o taktické prestrelky. Pokračovanie už nezískavalo tak dobré známky, nakoľko bolo miestami až príliš orientované na obyčajné strieľanie, avšak stále bolo hodnotené nadpriemerne. Desperados III by však mal predstavovať návrat k úplným koreňom série. 

Samotný teaser trailer toho príliš veľa neprezradil. Lákal síce na špinavú atmosféru divokého západu a návrat starého John Coopera a jeho druhov, no okrem naznačenie toho, že sa hráči budú musieť prispôsobiť každej situácii, poučiť sa z chýb minulých nezdarných pokusov a niekedy využiť aj extravagantnejšie metódy na dosiahnutie cieľa, nič podstatnejšie neprezrádzal.

Gameplay video už bolo, čo sa týka informácii, omnoho bohatšie. Asi nikoho neprekvapí, že grafická stránka hry sa od roku 2001, kedy vyšiel prvý diel série, poriadne posunula a hra sa môže vyrovnať súčasnej žánrovej konkurencii. Prostredia sú teda bohatšie na rôzne efekty, pohyby postáv sú plynulejšie a realistickejšie, no a kooperácia niekoľkých charakterov bude tentokrát nevyhnutná. Celá ukážka láka skôr na kradmý postup, pričom snaha o pálenie po nepriateľoch väčšinou končí nezdarne. To však ale neznamená, že by ste nutne museli svojich protivníkov odstraňovať len tichým postupom. Skôr sa tým snažili autori ukázať, že rozmanitosť postupov je naozaj veľká a tým pádom si môžu hráči zvoliť otvorenejší prístup k úrovniam.

Na Desperados III pracujú autori z nemeckého štúdia, sídliaceho v Mníchove, Mimimi Productions. Tí nám pred pár rokmi priniesli Shadow Tactics: Blades of the Shogun, ktorý bol hrateľnosťou identickou záležitosťou, akurát bol zasadený do Japonska v období Edo, kedy krajine vychádzajúceho Slnka vládol Iejasu Tokugawa. Celý počin má teda pevne v rukách síce začínajúce, no pomerne skúsené štúdio, ktoré už dokázalo vyprodukovať kvalitnú stealth stratégiu. O vydanie titulu sa postará THQ Nordic, pričom to by malo prebehnúť niekedy počas budúceho roka. Na westernový počin si môžu začať nabíjať kolty majitelia PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Komentuj!