Register

A password will be e-mailed to you.

Far Cry 5 sa dostal na naše herné zariadenia ešte v marci tohto roku. Už dlhšie sa však vedelo, že ďalšie regulárne pokračovanie úspešnej FPS, tentokrát odohrávajúce sa v sektou ovládanej časti Montany, dostane tri plnohodnotné príbehové rozšírenia. Prvé dve si už hráči mohli celé zahrať, no a tým pádom prišlo na rad to posledné, pre mnohých najzaujímavejšie, rozšírenie, nesúce názov Dead Living Zombies, ktoré sa dočkalo atraktívneho teaser traileru. 

I napriek tomu, že Far Cry 5 so sebou nepriniesol žiadnu videohernú, či žánrovú revolúciu, podľa názorov kritikov a vlastne aj našej recenzie jednalo o viac než solídne pokračovanie dlhoročnej série. Najväčšia chvála padla na enormné množstvo obsahu, živo pôsobiaci svet, či zábavnú hrateľnosť plnú strieľania, miestami okorenenú o zaujímavú hlavnú alebo vedľajšiu úlohu. Naopak najväčšiu kritiku si odniesol príbeh, ktorého vyrozprávanie hráčov príliš nezaujalo, no to je za posledné roky problémom väčšiny hier, ktoré pochádzajú z dielne Ubisoftu.

Samotné rozšírenia si však už neviedli až tak dobre. Prvé s názvom Hours of Darkness síce disponovalo atraktívnym prostredím Vietnamu, avšak problémom bola hrateľnosť. Tá bola totiž bez akýchkoľvek inovácií a pozostávala iba z deväťdesiat minútového strieľania, či kradmej eliminácie protivníkov. Lost on Mars už získavalo prívetivejšie známky, pretože ako už napovedá i názov, s hlavným hrdinom ste sa pozreli na známu červenú planétu. Hráči si pochvaľovali futuristickejšie zbrane i zaujímavých oponentov a mimo iného aj pomerne veľkú dávku humoru. Vďaka spomenutým aspektom si Lost on Mars vyslúžilo mierne nadpriemerné hodnotenia.

Momentálne to vyzerá tak, že v Dead Living Zombies buď vypukne odstrašujúca apokalypsa alebo budete natáčať akčný krvák s vysokým rozpočtom, pretože teaser trailerom nás sprevádza hlas režiséra. Toho napadne vykradnúť príbeh zakázanej a nikdy nenaplnenej lásky Romea a Júlie, a umiestniť ho do sveta sužovaného zombie apokalypsou. Hoci je ukážka veľmi krátka, hráči sa zrejme naozaj postavia hordám živých mŕtvol ale aj iným bližšie nešpecifikovaným obrím monštrám, či krvilačným psom. Dead Living Zombies by malo vyjsť už 28. augusta na platformy PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Komentuj!