Register

A password will be e-mailed to you.

Comic-Con je akcia určená pre fanúšikov filmov, hier, komiksov či rôznych anime seriálov a vlastne celej popkultúry. Pravidelne sa uskutočňuje v San Diegu, pričom vždy je tu k videniu množstvo cosplay nadšencov, herecké hviezdy odpovedajú na otázky fanúšikov i novinárov, a taktiež sa tam môžete tešiť na tematické stánky so zberateľskými predmetmi, či oblečením. Okrem toho sa tu každoročne odprezentuje množstvo filmových, seriálových i zopár herných trailerov, pričom v dnešnom článku si zosumarizujeme tie filmové. 

Aquaman je ďalším počinom, spadajúcim do filmového DC univerza. Hoci s postavou Arthura Curryho, ktorého superhrdinské meno znie Aquaman, sme sa mohli stretnúť už v snímke Justice League, ktorá nedopadla práve najlepšie, svoj vlastný origin film dostane až na konci tohto roka. Zatiaľ sa zdá, že by mohlo ísť o obstojný počin, keďže trailer doslova srší krásnymi zábermi na vodný svet, pričom pomerne často strieda lokácie, čo značí, že by sme sa mohli pozrieť do rozmanitých kútov sveta. Rolu si opäť zopakuje urastený herec Jason Momoa, pričom na režisérskej stoličke sedí talentovaný James Wan, ktorého tvorba sa skladá najmä z hororov, avšak na svojom konte má aj siedmy diel série Rýchlo a Zbesilo, kde preukázal, že dokáže natočiť i kvalitný akčný blockbuster. Zatiaľ to vyzerá s Aquamanom nádejne, no výsledný ortieľ budeme môcť vysloviť až 21. decembra 2018, kedy sa film dostane do kín.

Ďalším komiksovým filmom je Shazam!, o ktorom sa hovorí už od roku 2008, avšak vtedy sa mala tejto úlohy zhostiť bývalá hviezda wrestlingu Dwayne “The Rock” Johnson. Svojho času sa však tento projekt sa dostal len do fázy plánovania a postupom času z neho zišlo. Najnovšie sa v roli hrdinu s dušou štrnásťročného chlapca predstaví Zachary Levi, ktorého môžete poznať zo seriálu Chuck. Trailer toho zatiaľ príliš veľa neprezrádza a zdá sa, že pôjde skôr o humornejší film, sústreďujúci sa na úplne začiatky známeho komiksového záchrancu sveta. Dočkať by sme sa ho mali až v apríli 2019.

MonsterVerse univerzum započala snímka Godzilla z roku 2014, ktorá kompletne reštartovala sériu o fiktívnom obrovskom netvorovi. Následne sa svojho reštartu dočkal aj King Kong, konkrétne sa jednalo o film s názvom Kong: Skull Island, v ktorom jednu z hlavných rolí stvárnil Tom Hiddleston. V oboch prípadoch sa jednalo o finančne veľmi úspešné počiny a niet sa teda, čo čudovať, že série pokračuje, tentokrát s Godzilla: King of Monsters. Vo filme uvidíme aj ďalších známych titánov, konkrétne sa jedná o monštrá Rodan, Mothra a King Ghidorah. Budeme teda svedkami asi najväčšej bitky monštier, akú sme mohli doteraz na plátnach kín vidieť, čo už v podstate vopred zaručuje veľkých úspech v Číne a podobných krajinách. Megalomanskej snímky sa dočkáme niekedy v roku 2019.

M. Night. Shyamalan nám v roku 2016 priniesol psychologickú snímku o psychicky narušenom človeku, ktorý v sebe ukrýva dvadsaťtri rôznych osobností. Túto rolu perfektne stvárnil James McAvoy, pričom na konci celého filmu nechýbal menší odkaz k staršiemu režisérovmu počinu, ktorý bol u nás distribuovaný ako Vyvolený. Na krátku chvíľu sa totiž na scéne objavil Bruce Willis v úlohe Davida Dunna, čo je hlavná postava Vyvoleného, pričom odkazoval na postavu  Mr. Glassa v podaní Samuela L. Jacksona. Hlavní hrdinovia oboch príbehov sa teda spájajú a zdá sa, že opäť pôjde o film, ktorý bude doslova stáť na zaujímavých a dobre vykreslených charakteroch. Režisér bude pravdepodobne pracovať s tematikou superhrdinov, no skôr sa bude snažiť daným jedincom dostať pod kožu, čiže blockbuster s množstvom akcie rozhodne neočakávajte. Glass by sa mal dostať do kín budúci rok.

Ďalší trailer pre Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald ponúka v podstate to isté, čo aj ten predošlý, akurát je všetko o niečo farebnejšie, veľkolepejšie a dokonca miestami aj temnejšie. Azda už nikto nepochybuje, že sa dočkáme ďalšieho výborného dobrodružstva, odohrávajúceho sa v čarodejníckom univerzu ešte pred príbehom Harryho Pottera. Film sa dostane do našich kín už tento november, keďže premiéra je stanovená na 16. 11. 2018.

To boli filmové trailery, ktoré nám ponúkol tohtoročný Comic-Con. Pokiaľ by ste sa radi vyjadrili k niektorému z nich, môžete tak učiniť prostredníctvom komentárovej sekcie.

Komentuj!