Register

A password will be e-mailed to you.

Niektoré multiplayerové tituly vydržia byť aktívne celé roky. Dobrými príkladmi sú hry ako Lord of the Ring Online, ktorá má aj po jedenástich rokoch silnú komunitu aktívne hrajúcich hráčov, alebo aj first person strieľačka z roku roku 2007, Crysis, ktorej oficiálne servery budú definitívne vypnuté až 11. októbra 2018. Potom je tu však titul The Culling 2, o ktorom ste za poslednú dobu nemohli počuť nič dobré. Ten dotiahol vypnutie serverov do absolútneho extrému, pretože celý počin bude zrušený ani nie dva týždne po jeho vydaní. 

The Culling bol v podstate priekopníkom Battle Royale žánru, v ktorom ste sa ocitli na jednej z dvoch máp (väzenie alebo trávou zasiaty les), pričom vašou úlohou bolo cestovať po danej oblasti, zbierať suroviny a rôzne chladné či strelné zbrane, a nimi zabíjať ďalších hráčov. Survival prvok tu bol zastúpený v omnoho väčšom množstve, než v iných žánrovo podobných tituloch. Hra sa svojho času tešila veľkej popularite, avšak postupom času prišli tituly ako PLAYERUNKNOW’S BATTLEGROUNDS a, samozrejme, o niečo neskôr aj Fortnite a na The Culling sa takmer úplne zabudlo.

Pár vývojárskych chýb malo za následok, že počet hráčov The Culling neustále klesal a preto sa autori rozhodli celú sériu oživiť druhým dielom, ktorý mal byť lepší a zábavnejší. Taktiež sa rozrástla mapa, ktorej rozloha je väčšia ako dvadsať kilometrov štvorcových, a rozšíril sa aj zbraňový arzenál. The Culling 2 si však krátko po vydaní zahralo asi dvestopäťdesiat hráčov, pričom naposledy mal titul dokonca iba jediného aktívneho hráča. Niet sa teda, čo čudovať, že vývojári zo štúdia Xaviant sa rozhodli učiniť radikálny krok a celý projekt nadobro zmazať zo zemského povrchu. Hŕstka fanúšikov, ktorí si titul zakúpila, dostane svoje peniaze naspäť prostredníctvom refundu.

Autori usúdili, že niekedy je najlepšie vysypať si popol na hlavu a priznať si všetky svoje chyby a preto sa rozhodli opäť venovať prvému The Culling. Podľa slov riaditeľa prevádzky Xaviantu, Josh Van Velda, sa do hry vrátia mnohé prvky, ktoré z nej boli odstránené. Súbojový systém by sa mal vrátiť do pôvodného stavu, opäť budú nad hlavami hráčov lietať air dropy, no a tiež môžete očakávať návrat všetkých špeciálnych schopností. Vrcholom všetkého by mal byť prechod do free to play režimu, takže za vyskúšanie hry už nič nezaplatíte. Autori očakávajú, že týmto spôsobom nalákajú nových hráčov a navrátia svojmu počinu zašlú slávu. Podarí sa im to ešte pri tak silnej konkurencii? Na odpoveď si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Komentuj!