Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Iba málokto nepozná české štúdio Bohemia Software. To má na svojom konte hry ako Operation Flashpoint, sériu ARMA, či survival DayZ. Posledný menovaný je síce stále v early access prístupe, no štúdio nezaháľa a odhaľuje svoju novinku Vigor.

Pražské štúdio iba niekoľko dní pred výstavou E3 začalo teasovať nový projekt, na ktorom pracujú. Twitter účet Bohemie prezrádzal, že hra dorazí na Xbox a odhalená bude 11. júna 2018. Všimnúť sme si mohli i nôž, pištoľ či náboje do brokovnice, takže sa ihneď rozprúdili debaty o tom, čo vlastne tento počin bude zač. Teraz v tom už máme jasno, a tak si poďme titul Vigor predstaviť bližšie.

V prvom rade si môžeme potvrdiť skutočnosť, že pôjde o exkluzivitu pre Xbox. Či dočasnú, alebo trvalú však ukáže až čas, nakoľko nikde nebolo povedané, o akú exkluzivitu sa jedná. Bolo by však zvláštne, keby Vigor minimálne nezvítal na PC, nakoľko ide o platformu, kde je Bohemia “doma”. Hra dorazí už v priebehu leta do Xbox Game Preview programu, no presný dátum zatiaľ nepoznáme. Čo však známe je, že hra odštartuje svoju púť ako platený Premium Founders Pack a následne v roku 2019 prejde na free-to-play model.

Vigor hráčov zavedie do alternatívnej minulosti, konkrétne sa pozrieme do Nórska roku 1991, kedy ľudská civilizácia leží v ruinách. Škandinávia zostáva poslednou bezpečnou zónou v post-apokalyptickej Európe, keďže je takmer nedotknutá následkami vojny. Pôvodne išlo o útočisko, no pôvabná krajina sa zmenila bojovú zónu, kde prežije iba ten, kto je šikovná a nemilosrdný. Na bojisku sa bude môcť stretnúť 8 až 16 hráčov, ktorá budú okrem bojovania hľadať zásoby, craftovať a budovať si vlastné bezpečné útočisko.

A pokiaľ si chcete pozrieť hru priamo v akcii, môžete tak učiniť prostredníctvom gameplay traileru od samotných autorov.

Zdroj: oficiálna stránka hry

Komentuj!

komentárov