Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Na tlačovej konferencii spoločnosti Sony sme si mohli pozrieť ukážku na remake Resident Evil 2, ktorá nám rovno prezradila dátum vydania. Zo samotného hrania sme však mnoho nevideli. Teraz už je minulosťou i tento fakt, keďže Capcom už priamo na výstavisku E3 umožnil vyskúšať si zhruba štvrť hodiny trvajúcu ukážku.

Samotný gameplay poteší najmä tých, ktorým sa páčili predovšetkým počiatky tejto série. Hoci je preč statická kamera, ktorá sa s prvými časťami neodmysliteľne spája, no tá správna atmosféra je späť. Remake Resident Evil 2 pobeží na engine RE, ktorý poháňal i Resident Evil VII: biohazard a musíme priznať, že to legendárnemu titulu v novom grafickom kabátiku svedčí. Z videa je patrné, že niektoré herné prvky a mechanizmy prešli modernizáciou, no nejedná sa o nič, čo by pravdepodobne najlepšiu časť dlhoročnej série zneuctilo. Ostatne, presvedčte sa sami a dajte nám vedieť v komentároch, aký pocit z toho máte vy. My totiž zatiaľ hlásime spokojnosť.

Iba pre úplnosť dodávame, že remake Resident Evil 2 vychádza 25. januára 2019 pre PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: YouTube

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Martin Kubeš

Prvé skúsenosti s hrami Martin zaznamenal v podobe napodobeniny NESu, ktorá niesla meno "Mortal Kombat III", ku ktorej bol pribalený cartridge žltej farby s 999 hrami. Medzi nimi sa nachádzali klasiky ako Mario, Duck Hunt, Double Dragon a pod. Neskôr zakotvil pri PC a PlayStatione, ktorého fanúšikom je dodnes. Herná scéna Martina baví aj v súčasnosti, novinky sleduje dennodenne a okrem hier sa venuje fotografovaniu. Od septembra 2016 pôsobí na pozícii šéfredaktora somhrac.sk.

Súvisiace príspevky