Register

A password will be e-mailed to you.

Microsoft vo svojej časti na konferencii E3 okrem svojich AAA titulov oznámil investície do niekoľkých malých štúdii. Priaznivcom pretekárskych titulov iste zaujme investícia do Playground Games (napríklad Forza Horizon 3), ale aj štúdio Undead Labs by mohlo s oveľa vyšším rozpočtom ešte vylepšiť svoj open-world survival koncept, ktoré prinieslo svojou sériou State of Decay 2 (2013 – 2018).

Avšak určite najväčším prekvapením je investícia do vývojárskeho štúdia Ninja Theory. To má už na svojom konte vskutku slušné portfólio hier, vrátane Kung Fu Chaos, DmC: Devil May Cry, či Heavenly Sword. Zrejme najviac však zaujalo svojim posledným počinom, v podobe výborného titulu Hellblade: Senua’s Sacrifice. Keďže práve predaje poslednej spomínanej hry boli údajne veľmi dobré, tak fakt, že štúdio sa dostalo pod krídla Microsoftu je trochu prekvapením pre ich fanúšikov. A práve preto sa Ninja Theory sami vyjadrili k tomu, čo ich k tomuto rozhodnutiu viedlo.

Vyjadrenie v tomto videu by sme mohli v skratke a voľne prepísať tak, že v Ninja Theory myslia na budúcnosť a bola veľkým lákadlom pre nich podpora, ktorú im Microsoft dokáže zaistiť. Menšie štúdiá majú po krátkom čase, keď sú na vrchole, totiž často problémy s ich ďalšou existenciou. Okrem financií im Microsoft poskytne aj najrôznejšie vývojárske či analytické tímy a ďalšiu podporu. Jedným dychom však zároveň dodávajú, že sa nechcú stať ďalším strojom na AAA hry a ako podmienku pre samotným podpísaním zmluvy chceli záruky, aby im vstupom do programu Microsoft Studios, bola zaručená absolútna voľnosť.

Ako posledné menované štúdio treba ešte spomenúť Compulsion Games, v súčasnosti známe svojou hrou We Happy Few, ktorá je stále vo vývoji a u ktorej sme svojho času spísali aj prvotné dojmy. Každopádne, všetkým menovaným vývojárskym tímom nemožno uprieť kreativitu, takže Microsoft dobre vedel, do čo ho ide investovať peniaze. A keď tie peniaze dá skutočne talentovaným ľudom, nemôže s toho vyjsť nič zlé. My sa už teraz tešíme, čo tieto akvizície prinesú v budúcnosti.

Komentuj!