Register

A password will be e-mailed to you.

Goichi Suda, režisér, scenárista a producent rôznych šialených titulov ako napríklad Lollipop Chainsaw alebo temne ladenej strieľačky Shadows of the Damned, nedávno učinil hneď dve zaujímavé ohlásenia. Tým prvým je, že sa za krátku dobu vráti séria No More Heroes a to v kooperačnom titule Travis Strikes Again: No More Heroes, ktorý je určený exkluzívne pre Nintendo Switch. Ďalej ohlásil, že sa vlastníci osobných počítačov môžu tešiť na remasterovanú verziu Killer7, čo je titul, na ktorom sa Suda podieľal ako režisér, dizajnér a scenárista. 

Killer7 pôvodne vyšiel ešte v roku 2005 a to na platformách GameCube a PlayStation 2. Postaralo sa oň štúdio Grasshopper Manufacture, ktorého tvorcovia do tej doby distribuovali svoje hry výhradne v Japonsku.Tunajšia hráčska komunita môže toto štúdio poznať vďaka svižnej bojovej sérii No more Heroes alebo opäť akčnému, no tentokrát omnoho šialenejšiemu titulu Killer is Dead, ktorý si vďaka svojmu zvláštnemu nechronologicky rozprávanému príbehu vyslúžil aj poriadnu kritiku.

Killer7 však patril k veľmi dobre hodnotením titulom a recenzenti mu dávali palec nahor za neopozerané vizuálne spracovanie sprevádzané solídnym ozvučením. Príbeh sa odohrával na alternatívnej verzii Zeme 21. storočia. Vy preberáte úlohu jedného zo siedmych členov vražednej skupiny príhodne nazvanej killer7. Na titule bolo pomerne zaujímavé, že pokiaľ sa hýbete s postavou a prehľadávate okolie, hru vidíte z pohľadu tretej osoby, no súboje už prebiehajú vo first person režime, čo sa mnohým páčilo. Zároveň sa chválila i náročnosť súbojov samotných. O vyložený hit síce nešlo, no metascore 70%, ktoré si Killer7 vyslúžil, rozhodne nie je najhoršie.

PC verzia by sa mala dočkať vylepšení najmä v oblasti grafického spracovania. Podľa slov autorov by sa nemalo jednať len o obyčajný remaster, čiže sa tu naskytuje možnosť pridania nových unikátnych levelov. Je teda možné, že sa japonskí tvorcovia pokúsia túto značku opäť oživiť a po trinástich rokoch priniesť pokračovanie. Momentálne sa však jedná iba o dohady a nič nie je oficiálne potvrdené. O remasterovanej verzii budeme v najbližších mesiacoch určite počuť. Dátum vydania je totiž stanovený na jeseň roku 2018, čo potvrdzuje aj Steam stránka titulu. Najbližšia doba by každopádne mohla priniesť aj gameplay videá, či fixnejší dátum vydania. O ďalších informáciách vás budeme priebežne informovať.

Komentuj!

O autorovi

Veľký fanúšik hier, ktorý si dokáže rovnako užiť temnú adventúru ako aj futuristické FPS. Hry hrávam v podstate od malička a asi aj preto som si k nim vybudoval veľký vzťah a stali sa aj mojou najväčšou vášňou. Okrem hier samozrejme obľubujem filmy a miestami si prečítam dobrú knihu. No hry budú mať v mojom srdci vždy najväčšie miesto.

Súvisiace príspevky