Register

A password will be e-mailed to you.

YouTuber TotalBiscuit, vlastným menom John Peter Bain, zomrel vo veku 33 rokov. Brit známy aj pod prezývkami The Cynical Brit alebo TotalHalibut prehral svoj životný boj so zákernou chorobou. Oznámila to jeho manželka prostredníctvom Twitteru.

TotalBiscuit začínal pri online fanúšikovskom rádiu World of Warcraft Radio, odkial sa neskôr presunul na YouTube. Za svoju kariéru nazbieral cez 2 milióny odberateľov. Jeho práca spočívala hlavne v kritizovaní, respektíve prvých dojmoch z hier. Najznámejší bol jeho projekt “WTF is…?”. Nikdy nešetril kritikou a tvrdými vyjadreniami, no jeho výroky sú považované za férové voči hrám. Pôsobil na publikum značne polarizujúco – jedni ho milovali, ďalší mu nevedeli prísť na meno. Patril aj k špici kurátorov na Steame, kde si jeho rady bralo k srdcu až 800 000 fanúšikov. Jeho meno, samozrejme, presiahlo aj samotný YouTube a skloňovalo sa aj vo Valve, či Eurogamerovi, no samozrejme, aj pri iných projektoch hlavne čo sa týka komentovania e-sportu.

V roku 2014 vyšiel na verejnosť so správou o jeho zdravotnom stave a rakovine. Tá, aj keď neskôr v roku 2015 ustúpila, spôsobila ďalšie problémy s metastázami, ktoré, bohužiaľ, nebolo možné operovať a lekári mu dávali 2 až 3 roky života. Aj napriek svojmu stavu pokračoval vo svojej práci až do apríla 2018, kedy ukončil aktívnu kariéru zo zdravotných dôvodov. Odhady lekárov sa nakoniec takmer presne naplnili a TotalBiscuit tak naposledy vydýchol 24. mája 2018 vo veku 33 rokov v Charlotte, v Severnej Karolíne. Nech odpočíva v pokoji.

Komentuj!