Register

A password will be e-mailed to you.

Pokiaľ máte radi klasické strieľačky, v ktorých hrá príbeh len malú rolu a hrateľnosť sa sústreďuje na porciovanie nepriateľských mimozemšťanov, tak v tom prípade máme pre vás dobrú správu. V rámci dvadsiateho výročia od vydania titulu Unreal, sa ho rozhodli hneď dvaja distribútori virtuálnych hier ponúknuť úplne zdarma. 

Deväťdesiate roky minulého storočia môžeme označiť ako zlatú éru klasických first person strieľačiek. Dočkali sme sa prvých dvoch dielov brutálneho a nekompromisného Doomu, taktiež v tých dobách vyšiel aj simulátor lovenia nacistov a Mecha Hitlerov s názvom Wolfenstein, no a v roku 1998 vyšiel legendárny Half-Life, ktorý priniesol zaujímavý príbeh a zároveň výbornú hrateľnosť plnú dynamickej akcie a fyzikálnych hádaniek, s veľmi slušnou umelou inteligenciou, čo bolo v tej dobe, v rámci žánru netradičným úkazom.

Medzi takéto legendárne tituly patrí určite aj Unreal. V ňom preberáte úlohu posledného preživšieho vesmírneho väzenského plavidla, ktoré havarovalo na neznámej planéte obývanej ofenzívnym druhom. Jednoduchá zápletka, avšak silu titulu pramení najmä zo svižnej, náročnej ale aj veľmi zábavnej hrateľnosti. Obrovský arzenál, obsahujúci všetko od rotačných guľometov, pulzných samopalov až po mohutné brokovnice, ktoré svojou útočnou silou dokážu rozštvrtiť takmer všetko, čo sa hýbe. Inteligentní nepriatelia, ktorí vám dokážu zavariť a zároveň sa nenechajú len tak jednoducho zabiť. Samozrejme, to platí len v prípade, že práve nemáte v ruke plne nabitú brokovnicu. Design levelov je pomerne spletitý a preto je možné, že sa v nich občas stratíte, čo niektorí hráči Unrealu nekompromisne vyčítali. Aj napriek tomu sa Unreal stretol s obrovským úspechom a mnohí ho dodnes označujú za jednu z najväčších legiend žánru FPS.

Ako už prezradil úvod, tak práve tento výborný titul môžete získať úplne zdarma. Konkrétne sa jedná o Gold edíciu, ktorá v sebe zahŕňa ako hlavnú kampaň, tak aj expanziu v podobe Mission Packu, ktorý pridáva niekoľko zaujímavých misií naviac. Túto legendu môžete získať buď prostredníctvom serveru GOG.com alebo druhým variantom je Steam. Každopádne by ste nemali dlho otáľať, pretože titul nebude zdarma na večnosť, nakoľko už behom zajtrajška táto unikátna akcia skončí. Prajeme príjemné masakrovanie na neprebádanej planéte.

Komentuj!