Register

A password will be e-mailed to you.

Košické štúdio Games Farm, ktoré stálo i za vlaňajším titulom Vikings: Wolves of Midgard, je mnohým hráčom známe i vďaka staršiemu izometrickému RPG s názvom Kult: Heretic Kingdoms (2004). Táto hra svojho času zaujala aj širšie publikum na svete svojim unikátnym konceptom dvoch svetov, ktoré musel hráč využívať. V roku 2014 sa Heretic Kingdoms dočkal svojho duchovného nástupcu v podobe titulu Shadows: Heretic Kingdoms. A teraz sa pripravuje ďalší vstup do tohto sveta pod názvom Shadows: Awakening.

Shadows: Heretic Kingdoms pôsobil nedokončeným dojmom, keďže štúdiu skrížili plány krach ich vydavateľa a aj následný súboj o vlastnú značku. Tvorcovia sami neskôr priznali, že prakticky bola plne dokončená iba polovica hry. S ohľadom na tento fakt je vcelku pozoruhodné, že aj napriek tomu si titul odniesol aj pomerne pozitívne recenzie. Štúdio svojim fanúšikom následne verejne sľúbilo, že značku získajú naspäť do svojich rúk a dokončia ju presne podľa svojich pôvodných predstáv. Pripravovaný titul Shadows: Awakening má byť izometrické RPG pre jedného hráča s taktickým bojom v reálnom čase. Už samozrejmosťou sú dva svety, medzi ktorými je možnosť sa prepínať. Jeden zo svetov je reálny a druhý svet patrí démonom. Medzi týmito svetmi cestuje takzvaný “Devourer”, ktorého v hre ovládate. Ten môže v skutočnom svete ovládnuť telá vybraných hrdinov. Že sa vydanie nezadržateľne blíži, bolo pred mesiacom potvrdené aj gameplay ukážkou, prezentovanej novým vydavateľom firmou Kalypso Media:

Hra teda je prepracovaná do nového enginu a celkovo ponúkne viac ako 40 hodín hrania. Hrateľnosť okrem súbojov má zahŕňať aj hádanky, či systém rozšíreného remeselníctva a rabovania, ktorý nám umožní využívať odmeny na vylepšovanie nášho dobrodruha. Nemôže chýbať pre RPG už typický strom schopností pre postavy, prepracované súboje, hádanky a ani systém craftovania. Všetky postavy budú nadabované a návrat hlási aj herec Tom Baker. Za pozornosť iste stojí aj najnovšie video, v ktorom vývojári sami prezentujú a stručne komentujú rôzne aspekty svojej hry.

Začiatkom apríla ohlásili tvorcovia verejný betatest, do ktorého sa môžete zapojiť, ak si hru predobjednáte na Steame. Táto betaverzia bude predchádzať samotnému vydaniu, ktoré je naplánované na 28. septembra 2018. Okrem PC hra vyjde aj na PlayStation 4 a Xbox One.

Komentuj!