Register

A password will be e-mailed to you.

Keď Andrzej Sapkowski predával práva na jeho dielo, tak príliš neveril potenciálu týchto hier. Nemôžeme sa mu čudovať, keďže vývoj prvého dielu The Witcher skutočne nebol ľahký a očakávaný debut sa odkladal niekoľko rokov. Keď však hra v roku 2007 vyšla, všetko vyzeralo inak.

Určite ste počuli historky z vývoja prvého titulu, popisujúce podmienky v akých museli vývojari z CD Projekt RED pracovať pred vydaním prvej hry. Aj napriek nepriaznivým finančným a pracovným podmienkam hra nakoniec vyšla. Vtedy na PC zožala úspech vo všetkých smeroch, čo pochopiteľne vytvorilo priaznivé podmienky pre ďalšie pokračovanie.

Dvojka sa objavila už aj na Xbox 360 a o titule sa tvrdí, že priviedla sériu do sveta AAA titulov. Po úspechu The Witcher 2: Assassins of Kings nasledoval logicky tretí diel. The Witcher 3: Wild Hunt snáď nemusíme predstavovať, keďže väčšina z nás ho má ešte v živej pamäti. A ak aj nie, tak o impozantnom úspechu ste určite počuli.

Vysoké kvality celej trilógie sa odrazili aj na predajných číslach, čím sa nám vývojári nezabudli pochváliť na sociálnych sieťach. Najúspešnejšia poľská séria už predalo neuveriteľných 33 miliónov kusov. Štúdiu, samozrejme, gratulujeme a prajeme úspechy pri ďalších tituloch.

Komentuj!