Register

A password will be e-mailed to you.

Nezávislé štúdio 3rd Eye pomaly finišuje s prácami na svojom sci-fi projekte, určenom primárne pre zariadenia s virtuálnou realitou. V tejto novej hre nás čaká prieskum opustenej vesmírnej stanice Horus a vyriešenie záhady, čo sa stalo s pôvodnou posádkou.

Príbeh však nebude podaný formou dialógov, videosekvencií, alebo nachádzania záznamov ako je v podobných hrách zvykom. Hlavný dôraz je kladený na to, aby ste si mozaiku príbehu skladali sami prostredníctvom samotného prostredia vesmírnej stanice Horus.

V tejto vesmírnej stanici dominuje pohyb v nulovej gravitácii. Autori sa chvália, že pripravili inovatívni systém tejto nulovej gravitácie, v ktorom predmety a ľudia levitujú. Od hráča bude vyžadované, aby sa buď predmetom vyhýbal, alebo ich priamo využíval ako nástroje. Pri boji je preto nutné byť vynaliezavý, prípadne sa bude dať kontaktu s nepriateľom aj vyhnúť. K tomu bude možné využiť aj vybavenie pre opravu stanice v podobe napríklad skrutkovača, alebo zváračky. Tieto a ďalšie podobné nástroje zároveň umožňujú vyriešiť rôzne hádanky, ktoré sa budú v hre nachádzať.

Vydanie Downward Spiral: Horus Station síce zatiaľ nebolo spresnené, avšak prisľúbená bola jar tohto roku, konkrétne zatiaľ pre platformy Steam na PC Windows a PlayStation 4. Titul bude podporovať virtuálnu realitu v podobe zariadení PlayStation VR, Oculus Touch, HTC Vive a Windows Mixed Reality. Zahrať si budeme môcť aj s priateľom v kooperácii, alebo si môžeme zabojovať v PvP a PvE multiplayerových módoch Deathmatch, Horde alebo Survivor. Pokiaľ si však chcete vychutnať len pokojný prieskum stanice a hranie sa s nulovou gravitáciou, tak budete mať možnosť súboje vypnúť.

Komentuj!

O autorovi

Od útleho veku hráč počítačových hier, holdujúci najmä žánrom RPG, adventúr a stratégií. Rovnako milovník kvalitnej beletristickej a odbornej filozofickej literatúry, študent filozofie a fanúšik európskej aj americkej kinematografie od 30. rokov do 70. rokov 20. storočia.

Súvisiace príspevky