Register

A password will be e-mailed to you.

Už dávnejšie sme vás informovali o novej hre s názvom Pivo’s Grand Adventures 2: Redemption, ktorá je pokračovaním kultovej hry Pivo’s Grand Adventures Episode 1: Pivo Go Home z roku 2009. Hru vytvoril V.I.P užívateľ databaze-her.cz ugraugra, ktorý takto vtipne reagoval na tamojšieho spamera s nickom Pivo a bola preto určená hlavne pre tamojších aktívnych užívateľov. 

Pivo’s Grand Adventures Episode 1: Pivo Go Home bola malou hrou, ktorá obsahovala iba tri krátke levely. Samotný tvorca hry, ugraugra sa vyjadril, že ju naprogramoval sám behom pár hodín v programe Game Maker 7.0. Hra mala na tomto webe veľký ohlas, a tak sa ugraugra po čase rozhodol vytvoriť jej pokračovanie. Druhý diel však bol od začiatku vytváraný s väčšími ambíciami.

Druhá časť už obsahuje cez stovku NPC (užívatelia databaze-her), dialógový systém, v ktorom je treba písať príkazy ručne, achievementy a dokonca aj niekoľko minihier. V hlavnom príbehu sa znovu hráč ujíma úlohy Piva, ktorý bol tentoraz zavolaný na pomoc samotným ugraugrom. Ten ho informuje, že oboch adminov webu DH, teda Memphisa a MCZ uniesol zlý Konvice so svojou armádou spammerov. Zadá mu preto úlohu, aby oboch adminov našiel a zachránil.

Ako už názov hry napovedá, je záchrana tamojších adminov pre Piva akýmsi vykúpením, ktorým má odčiniť staré prehrešky. Rovnako aj toto pokračovanie je teda znovu určené najmä užívateľom komunity databaze.her, ktorí najlepšie pochopia rôzne početné narážky na tamojšie diskusie. Takisto ako prvý diel, je aj pokračovanie distribuované autorom ako freeware. Hru si môžete stiahnuť na tomto odkaze.

Komentuj!

O autorovi

Od útleho veku hráč počítačových hier, holdujúci najmä žánrom RPG, adventúr a stratégií. Rovnako milovník kvalitnej beletristickej a odbornej filozofickej literatúry, študent filozofie a fanúšik európskej aj americkej kinematografie od 30. rokov do 70. rokov 20. storočia.

Súvisiace príspevky