Register

A password will be e-mailed to you.

Fínske štúdio Housemarque ja aktuálne lídrom v oblasti vývoja arkádových twin-stick strieľačiek. Stčí spomenúť tituly ako Super Stardust Delta, Resogun, Alienation, Nex Machina, či zatiaľ najnovší počin Materfall. Bohužiaľ, kvalita ešte nezaručuje dobré predaje, a preto je s touto érou koniec, ako naznačila tlačová správa s názvom „Arcade is Dead“.

V tlačovej správe, ktorá nám dorazila sa uvádza, že hoci sú hry od tohto štúdio dobre prijaté ako hráčmi, tak i recenzentmi, predaje očakávanie nenaplnili. Podľa autorov sa síce o ich hrách hovorilo, no často to bolo vďaka tomu, že sa dostali k hráčom cez pridanie do mesačnej ponuky PS Plus a rôzne zľavy. Za to sú vývojári, samozrejme, vďační, avšak ohlas náklady na vývoj nezaplatí. Našťastie však talentované štúdio nekončí úplne, iba nastal čas ukončiť približne dvadsaťročnú éru a vrhnúť sa na niečo úplne odlišné.

Hoci žáner arkádových hier zostane navždy v srdciach členov tímu, musia mu dať zbohom, inak by skôr či neskôr skončili aj oni. Sami vidia, že sa herný priemysel uberá skôr k multiplayerovým titulom so silnými komunitami. Nex Machina a Materfall tak boli posledné twin-stick strieľačky z ich produkcie, žiadna rozlúčka so žánrom vďaka novému titulu nebude. Už teraz sa Housemarque snažia hľadieť do budúcnosti a sľubujú, že ich ďalší počin bude niečo, čo by sme od tohto štúdia nečakali.

Ilari Kuittinen, CEO spoločnosti ďakuje všetkým fanúšikom za dosavadnú priazeň a už teraz hráčov slovami “Stay tuned!” pozýva, aby sa pripojili k Housemarque pri ich objavovaní na nových herných frontoch.

Ako labutiu pieseň arkádovej éry si autori zvolili Let Me Save You od Ari Pulkinnena, ktorá bola súčasťou soundtracku hry Nex Machina.

Je podľa vás škoda, že špecialisti na tento žáner končia s vývojom arkádoviek? Alebo je to aj pre vás mŕtvy a nezaujímavý žáner?

Zdroj: Tlačová správa

Komentuj!