Zaregistrovať sa

Heslo vám bude zaslané na vás.

Bloober Team, štúdio zo susedného Poľska hernú obec pred dvoma rokmi veľmi milo prekvapilo hororom Layers of Fear. Ten mimo iné obstál veľmi dobre aj v našej recenzii. Neskôr dorazilo aj rozšírenie Inheritance, ktoré síce kvality pôvodnej hry nedosahovalo, no i tak bolo o čo stáť. Pozornosť fanúšikov hororu sa však začala upierať na ich ďalší počin, ktorým mal byť cyberpunkový horor Observer. 

V prvom rade mnoho hráčom vŕtala v hlave otázka, či boli Layers of Fear prísľubom do budúcna, alebo iba ojedinelou náhodou. Nakoľko dnes Observer vychádza a s ním dorazili aj prvé recenzie, môžete danú otázku rozlúsknuť.

Pokiaľ ste však túto hru doposiaľ nesledovali, tak vedzte, že ide o cyberpunkový horor odohrávajúci sa v roku 2084. Dejiskom je mesto Krakow, kde sídlia aj autori, takže mohli svoje pôsobisko dobre využiť aj v hre. Hlavným hrdinom je Observer – špeciálny detektív Dan Lazarski, ktorému hlas i podobu prepožičal herec Rudger Hauer (známy aj z kultového filmu Blade Runner). Jeho úlohou je prenikať do myslí podozrivých, kde budete zhromažďovať dôkazy. Nedostanete sa k nim však úplne jednoducho, najskôr budete musieť prežiť ich úzkostiam a strachu, pričom sa do toho nejeden krát pripletú aj démoni samotného Dana. Do toho si pripočítajte mnoho odkazov na známe filmy, anime, či romány a dostanete titul, ktorý v recenziách obstál nasledovne:

Ragequit.gr – 91%

Game Informer – 90%

DarkStation – 90%

Game Revolution – 90%

GameSpot – 90%

GameSpew – 90%

New Game Network – 80%

Eurogamer Italy – 80%

SpazioGames – 80%

The Games Machine – 80%

Everyeye.it – 78%

Multiplayer.it – 78%

Slant Magazine – 60%

Ako môžete vidieť, kvality Layer of Fear neboli iba zhodou náhod. Podľa všetkého je Bloober Team talentované štúdio, s ktorým treba počítať aj do budúcna. Ich novinka Observer si na Metacritic aktuálne drží priemer hodnotení 83%, čo je dozaista skvelý výsledok. Ak máte radi horory, prípadne cyberpunk, potom by ste tento počin nemali minúť. My v redakcii už titul hráme a pripravujeme pre vás recenziu, ktorá dorazí čo najskôr to bude možné.

Komentuj!

komentárov