Register

A password will be e-mailed to you.

Na Medzinárodnom festivale animácie Fest Anča sa predstavia v dňoch 30. 6. – 1. 7. v rámci programu Game Days hviezdy nezávislej hernej scény. Zvučné mená, vychádzajúce talenty, ale aj svetoznáme kreatívne dielne sa prídu podeliť o svoje skúsenosti s tvorbou digitálnych hier, ktoré si v jedinečných priestoroch Novej synagógy návštevníci budú môcť aj vyskúšať.


Game Days privítajú Davida Fernándeza Huertu, výtvarného riaditeľa ustwo games, kreatívneho štúdia, zodpovedného za celosvetový fenomén Monument Valley. Viac ako 25 miliónov ľudí prepadlo čaru nemožnej geometrie vrátane britskej akadémie BAFTA, ktorá jej udelila cenu za najlepšiu hru.

Dlhoročný fanúšik festivalu Jaromír Plachý z Amanita Design vás pošle do kolien so sériou humorných skečov z chystanej malej-veľkej hry Chuchel. Verná nezameniteľnému odkazu predošlej tvorby, nevyužíva na komunikáciu žiaden text a prekvapí vás hĺbkou schovanou v drobných detailoch s extrémne živým a pestrým vizuálom doplneným fantastickou hudbou od telesa DVA.

Osobne budete môcť stretnúť aj Dana Da Rochu, tvorcu úspešnej logickej hry Q.U.B.E., Marka Backlera, ktorý na svojom naratívnom dobrodružstve Lost Words spolupracuje s autorkou Rhiannou Pratchett, či dvojicu umelcov Matthewa Warshawa a Eliotta Johnsona, ktorí vo vizuálne strhujúcom debute A Light in Chorus využívajú ako stavebný kameň iba časticové efekty.

Nemeckú nezávislú scénu bude reprezentovať Marek Plichta zo Spaces of Play. Pripravte sa na to, že vás nechá blúdiť vo fantastickom svete Future Unfolding. Rebekka Niederlander vás zas prevedie depresívno-prekrásnym dnom oceánu vo FAR: Lone Sails. Ťažko skúšané priateľstvo je motívom oceneného projektu My Memory of Us z Poľska a o tom, že viesť vojnu sa dá aj na šiestich stenách kocky, vás presvedčí študent architektúry Miro Straka s globálnym hitom Euclidean Lands.

Návštevníci Game Days si navyše budú môcť pozrieť v retrospektíve ťažký osud hry Pillars of Eternity vo filme The Road to Eternity a v časozbernom dokumente A New Game Aleša Brunclíka zakúsia tvrdý chlebíček tvorby hier v domácich podmienkach. O tom, že to ide, keď sa chce, bude rozprávať Lucia Šicková, ktorá sa venuje programu Skill Drill pripravujúceho mladých tvorcov na dráhu herného vývojára.

O hrách sa nebude iba hovoriť, ale mnohé z nich si budete môcť nerušene vyskúšať na počítačoch v hernej zóne. Program Game Days obohatí rýchla tvorba hier Game Jam, prezentácia mladých talentov Pitching Session, polnočné hranie a výstava hier z 80. rokov organizovaná v spolupráci so Slovenským múzeom dizajnu.

Vstupenky na Fest Anča Game Days si môžete zakúpiť za 15 EUR na stránke festivalu festanca.sk alebo priamo na mieste.
Program a bližšie detaily o hosťoch či prezentovaných hrách v hrateľnej nájdete na stránke festivalu, ako aj na Facebooku a Twitteri.

Komentuj!