Register

A password will be e-mailed to you.

Aj keď skalní fanúšikovia série Resident Evil nevedia prísť hraným adaptáciám na meno, faktom je, že ide o najúspešnejšiu videohernú značku adaptovanú do filmovej podoby. Preto asi málokoho prekvapí informácia o tom, že filmový Resident Evil bude pokračovať i naďalej.

V Hollywoode je vcelku bežné oživovať známe a už ukončené značky, pričom v poslednej dobe sa táto móda presúva aj do televízie. Šiesta a záverečná kapitola Resident Evil síce v zámorí vyložene prepadla a zaznamenala tam najnižšie tržby celej série, no vo zvyšku sveta to bolo presne naopak. Resident Evil: The Final Chapter sa stal dokonca najúspešnejšou časťou celej ságy, ktorá celkovo zarobila $1,233,229,454 $. Aj preto je pochopiteľné, že produkčná spoločnosť Constantin Film chce pokračovať i naďalej.

Plány to navyše nie sú minimalistické – hovorí sa až o šiestich nových filmoch. Režisér a scenárista Paul W. S. Anderson a herečka Milla Jovovich by sa však podľa prvých informácií nemali vrátiť. Štúdio totiž plánuje kompletný reštart a to rovno pod producentským dohľadom Jamesa Wana. Ten patrí medzi najvýraznejších hororových tvorcov súčasnosti, čo dokázal aj kvalitnými filmami ako Insidious, či Conjuring a pokiaľ by sa nové časti uberali hororovejším smerom, fanúšikovia by to rozhodne iba privítali. Sami sme zvedaví ako to nakoniec dopadne, pričom na prvom filme novej série sa už údajne pracuje. Zatiaľ však nevieme nič, okrem mena scenáristu, ktorým by mal byť tvorca nového filmového Mortal Kombatu, Greg Russo. Tešíte sa že filmový Resident Evil bude pokračovať aj naďalej?

Komentuj!