Register

A password will be e-mailed to you.

Posledné mesiace boli pomerne nabité, avšak s príchodom leta sa blíži aj polčas vo vydávaní veľkých titulov. V ponuke sa však stále nachádza dostatok zaujímavých hier, takže sa poďme spolu pozrieť na to, akých kandidátov prináša jún.

Tekken 7 (PC, PS4, XBO)

2. jún

Bojové hry sú stále dostatočne obľúbeným žánrom a o jednej veľkej sme vás informovali aj minulý mesiac. Tentokrát fanúšikov žánru určite poteší nový diel legendárnej série Tekken. Jedná sa o jediný diel v celkovej deväťčlennej sérii, ktorý bude poháňať Unreal Engine. Dôraz bude kladený na súboje 1 na 1 a môžete sa tešiť na množstvo známych postáv, pochopiteľne obohatených aj o nové tváre. Zaujímavou novinkou by mohla byť mechanika Power Crush, kedy postava môže útočiť aj počas toho, ako dostáva údery od súpera. Najnovší diel konkurenčnej série Street Fighter vyšiel v dosť kontroverznej edícii s nedostatkom obsahu, takže dúfame, že Tekken ukáže konkurencii od Capcomu, ako to má pri vydaní vyzerať. Dôležitá poznámka na záver – Tekken 7 bude prvým dielom, ktorí si budú môcť vychutnať aj PC hráči.

DiRT 4 (PC, PS4, XBO)

6. jún

Po kvalitnom DiRT Rally nám Codemasters len nedávno predstavili ďalšie, tentokrát oficiálne číslované, pokračovanie série. Základ hrateľnosti budú opäť tvoriť preteky rally na úzkych cestách a na rôznych povrchoch. Okrem toho však budete môcť sadnúť aj do bugín alebo si zmerať sily v rallycrosse. Najväčšou novinkou bude zrejme generátor tratí, ktorý dokáže na základe vstupných parametrov automaticky vytvoriť unikátnu trať. Už teraz sme zvedaví, ako to bude fungovať v praxi. Oproti tomu, informácie o nižšom počte lokalít a vyjadrenia autorov, že jazdný model bude možné prispôsobiť od arkádového až po simulátorový, nás príliš nepotešili. Nechajme sa však prekvapiť.

The Elder Scrolls Online: Morrowind (PC, PS4, XBO)

6. jún

Jedna z najpopulárnejších lokalít legendárnej série The Elder Scrolls, Morrowind, sa dostáva do sveta The Elder Scrolls Online formou plateného upgradu. Tešiť sa môžete hlavne na ostrov Vvardenfell, kde pre vás autori pripravili údajne až 30 hodín nového obsahu. To však nie je všetko, novinkou je aj ďalšia trieda postavy. Tou je Warden, kúzelník zameraný na mágiu zeme spolu so svojim medvedím pomocníkom. Okrem toho sa do pôvodnej MMORPG hry dostane aj nový PvP mód Battlegrounds, kde v arénach zvedú boje tri tímy zložené zo štyroch hráčov. Na stránke hry je už možné vidieť viacero trailerov.

Valkyria Revolution (PS4, XBO, PS Vita)

30. jún

Populárna séria Valkyria Revolution je u nás trochu v ústraní, určite však disponuje nespornými kvalitami. Jedná sa o zaujímavý mix RPG a stratégie v klasickom japonskom štýle, v ktorej budete bojovať proti tankom s peknými mladými dievčatami s veľkými mečmi. Malá krajina Jutland je pod ekonomickou blokádou silného impéria Ruzhien a technologicky sa posunie až po nájdení zázračného minerálu menom Ragnite. Ten môžu používať ako efektívny zdroj energie a mágie a to znamená jediné – začiatok boja o nezávislosť. Opäť sa teda pripravte na spravovanie vlastnej základne a výjazdy na bojiská, kde budete musieť zvažovať každý krok vášho bojového tímu.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (PS4)

30. jún

Treba vôbec predstavovať túto legendu prvej konzoly PlayStation? Hráči už dlho volali po návrate známej postavičky Crasha Bandicoota a po dlhšom čase sa konečne dočkali. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy však nie je novým dielom, ale “iba” remasterom pôvodnej trilógie. To však zrejme hráčom nebude prekážať. Titul vyvíja skúsené štúdio Vicarious Visions a dá sa predpokladať, že im hra na nostalgiu vyjde. Okrem grafického kabátika sa dočká vylepšenia aj zvuk a my sa už teraz nevieme dočkať, kedy túto kolekciu dostaneme do rúk.

Niektorých hráčov určite poteší kolekcia legendárnych pretekov, WipEout Omega Collection (PS4), ktorá vyjde 6. júna. V ten istý deň by mala vyjsť aj druhá epizóda série Guardians of the Galaxy: The Telltale Series (PC, PS4, XBO, Android, iOS) od štúdia Telltale Games. V strede mesiaca, čiže 16. júna sa zase dočkáme bojovej hry Arms, avšak iba na konzoli Nintendo Switch. Spomenúť môžeme aj nový datadisk Final Fantasy XIV: Stormblood (PC, PS4), ktorý 20. júna obohatí ďalšiu populárnu MMORPG, Final Fantasy XIV Online. No a nesmieme zabúdať ani na hororový titul Get Even (PC, PS4, XBO), ktorý mal vyjsť už v máji, avšak teroristický útok v Manchestri mal za následok mesačný odklad a hry sa tak dočkáme až 23. júna. V rovnaký deň sa dočkáme aj pokračovania ďalšej slávnej série, a to Micro Machines. Nový diel nesúci názov Micro Machines World Series sa pokúsi oprášiť zašlú slávu značky, ktorá je tu s nami už od roku 1991. Či sa jej to po jedenástich rokoch od posledného dielu podarí je otázne, no presvedčíme sa o tom na platformách PC, PS4 a Xboxe One.

Komentuj!