Register

A password will be e-mailed to you.

Ako dopadol interaktívny thriller s názvom Late Shift, na ktorého scenári sa podieľal spoluautor scenára hitu Sherlock Holmes Robertom Downeyom Jr., Michael Robert Johnson? Jeho autori sľubovali až sedem možných rozuzlení príbehu a spolu sa pozrieme ich dielu bližšie na zúbok.

Recenzovaná verzia: PC

Príbeh Late Shift hneď v úvode predstavuje mladého neskúseného študenta Matta, ktorý je, ako inak, hlavným hrdinom celej zápletky. Ten cestuje do svojej večernej práce, kde pracuje ako strážnik v garáži. Idylku tejto zo začiatku pokojnej noci naruší až nevydarená krádež auta, na ktoré mal Matt dávať pozor. Tým sa stáva nepohodlným svedkom a jeho jedinou možnosťou ako si zachrániť život, je nedobrovoľne asistovať pri plánovanej aukčnej lúpeži. Čoskoro však zisťuje, že všetko nie je tak, ako sa zdá a dostáva sa tak do nebezpečnej hry, kde nevie komu má veriť. Jediná osoba, na ktorú sa môže spoliehať je členka skupiny May-Ling, ktorá sa po vyvraždení ostatných členom tímu rozhodne Mattovi pomôcť, a zistiť kto za touto zradou stojí.

Autori ešte pred vydaním hry sľubovali, že na vašich rozhodnutiach bude skutočne záležať a, že prostredníctvom nich si budete môcť vytvoriť vlastný príbeh. Toto sa dá po dohraní hry potvrdiť. Hra obsahuje takmer dvesto volieb, ktoré viac alebo menej ovplyvňujú to, akým sa hra bude uberať a v neposlednom rade ovplyvňujú aj to, ktorý zo siedmych možných koncov nakoniec dosiahnete. Budete si tak musieť dobre premyslieť, pre čo sa nakoniec rozhodnete a rozhodne vám to nebude uľahčovať ani všade prítomný časový stres. Na všetky rozhodnutia máte totiž iba obmedzený časový úsek a pokiaľ si zvolíte zle, môžete veľmi ľahko prísť o život a získať tak najhorší koniec.

Dokončenie hry vám zaberie približne hodinu a pol, čo viac-menej zodpovedá dĺžke klasického filmového thrilleru. Ak však chcete vidieť, ako vyzerajú zvyšné závery, tak musíte prejsť celým príbehom odznova. Neabsentuje tu naviac len funkcia ukladania, ale aj rýchleho posúvania jednotlivých scén. To môže zákonite viesť k určitej frustrácii pri objavovaní plného potenciálu hry a všetkých jej možností.

Na druhej strane však platí, že dosahovanie odlišných koncov má svoje čaro. Rôzne voľby vám umožňujú pozrieť sa na dej úplne iným svetlom, nakoľko preskúmate alternatívne cesty a získate nové informácie,  ktoré vám môžu pomôcť pri vašom ďalšom prechode hrou.

Po filmovej stránke je hra spracovaná veľmi kvalitne. Jednotlivé scénky sú natočené profesionálne či už po stránke kamery alebo hereckých výkonov. Aj keď je, samozrejme, miestami vidieť, že rozpočet pravdepodobne nebol najvyšší, aj tak ide o silný, hoci neskrývane béčkový, zážitok. A presne tak treba nahliadať na Late Shift. Ako na béčkový zážitok, ktorého najväčšou devízou je jeho celková interaktivita. Hudobná stránka taktiež vhodne podfarbuje atmosféru a dodáva tomuto nekompromisnému thrilleru na napätí.

Niektoré scény tak pôsobia veľmi osobne a budete hercom veriť ich bolesť a prežívať ju s naozaj silným búšením srdca. To vám bude zvyšovať aj vyššie spomínaný adrenalínový hudobný sprievod. Narážam týmto hlavne na časť, kde ste vypočúvaní čínskou mafiu a samozrejme metódami im príbuznými.

Late Shift nakoniec dopadol veľmi dobre. Nejde síce zďaleka o najlepšiu FMV hru, aká kedy brázdila našimi hernými zariadeniami, ale i tak ide o dostatočne zábavný thriller, ktorý ťaží z objavovania nových možností a z toho vyplývajúcej znovuhrateľnosti. Spracovaním sa taktiež posunul o veľký kus dopredu oproti mnohým starším zástupcom FMV žánru. O žiadnej revolúcii sa síce nedá hovoriť, no i tak ho možno označiť za kvalitný zážitok. A to v tomto prípade stačí.

Hru na recenziu poskytla spoločnosť

Late Shift - V okovách mrazivého thrilleru
Late Shift je kvalitným FMV thrillerom s vydareným spracovaním, ktorý však celkovo nijak zvlášť nevybočuje z davu podobne ladených hier.
Pozitíva
  • Až sedem rozličných koncov
  • Strom rozhodnutí
Negatíva
  • Absentuje uloženie hry a rýchle posúvanie v deji
75%Celkové hodnotenie
Hodnotenie čitateľov: (0 Hlas)
0%

Komentuj!