Register

A password will be e-mailed to you.

Herný obchod GOG je veľmi populárny najmä v Európe a svojich fanúšikov si získal hlavne svojou ponukou, ktorou sa často odlišoval od najznámejšej digitálnej distribúcie Steam. GOG bodoval najmä staršími hrami, ktoré CD Project sfunkčnil pre chod na najnovších operačných systémoch a hardware. V jednej veci však jednoznačne stále zaostával. A to bola absencia ukladania pozícii do cloudu. Toto sa konečne zmenilo a to až tak, že sa situácia zmenila v prospech GOGu.

Aby ste využili všetky novinky, ktoré GOG ponúka, je potrebné mať nainštalovaného klienta GOG Galaxy a byť prihlásený do jeho testovacej verzie. GOG.com si síce môžete nainštalovať a hrať i bez neho a hry nemajú žiadnu DMR ochranu, ale CD Projekt si od tohto vylepšenia sľubuje, že sa medzi hráčov výraznejšie rozšíri používanie klienta GOG Galaxy .

Takže najdôležitejšou novinkou v update 1.2 je tzv. Universal Cloud Saves. Tato funkcia vám umožní konečne nahrávať všetky uložené pozície z hier do cloudu a potom si ich hocikedy stiahnuť. Takže už sa nemusíte obávať, že prídete o uložené pozície, keď vám náhodou odíde harddisk. Funkcia Universal Cloud Saves podporuje všetky tituly, vrátane aj takých starých hier ako Planescape: Torment, Arcanum, alebo Vampire: the Masquerade Bloodlines. Týmto krokom sa vlastne GOG Galaxy dostal na vyššiu úroveň než Steam, pretože ten ukladanie pozícií do cloudu najmä u starších hier nepodporuje.

Okrem toho aktualizácia 1.2 obsahuje aj nové možnosti pre prispôsobenie klienta a rôzne nové funkcie. Na výber je napríklad režim, ktorý šetrí procesor, zdroje a životnosť batérie pri hraní hier na notebooku. Mnohých hráčov iste poteší ukazovateľ frekvencie snímkov za sekundu, možnosť vytvárania screenshotov, achievementy, alebo pridanie chatu, notifikácie a iných vecí.

Update 1.2 si môže stiahnuť každý majiteľ klienta GOG Galaxy, ktorý sa prihlási do testovania. To môže učiniť tak, že si priamo v nastaveniach samotného klienta zaškrtne možnosť, že sa chce na vlastné riziko zúčastniť samotného testovania a potom ho manuálne reštartovať. Vydanie finálnej verzie ešte nebolo spresnené, ale do mesiaca by mala vyjsť takzvaná verejná verzia, ktorá bude predchádzať tej finálnej. Tu sa však hodí poznamenať, že GOG pri jej spustení nezapne funkcionalitu cloudu u všetkých hier – zoznam titulov bude obmedzený a postupne by sa mal rozširovať.

Komentuj!