Register

A password will be e-mailed to you.

Microsoft predstavil ďalšiu zaujímavú službu pre majiteľov konzol Xbox One. Po Xbox Play Anywhere prichádza na rad Xbox Game Pass, ktorý vám za mesačný poplatok sprístupní viac, ako stovku hier. 

V podstate by sa dalo povedať, že Xbox Game Pass bude niečo podobné, ako Netflix. Mesačne zaplatíte poplatok a máte sprístupnenú celú ponuku. V prípade Xbox Game Pass by to malo byť 9,99$ (suma v € bude pravdepodobne totožná), za čo dostanete prístup k vyše stovke hier. Niektoré budú priamo pre Xbox One, no ponuku doplnia aj hry z Xboxu 360, ktoré si zahráte vďaka spätnej kompatibilite.

Služba nie je nijako odkázaná na predplatné Xbox Live Gold, no pokiaľ si budete chcieť zahrať multiplayer, bude nutné zaplatiť za obe služby. Pokiaľ však túžite iba po singleplayerových tituloch, postačí vám Xbox Game Pass. Tituly v ponuke sa budú obmieňať každý mesiac, no samozrejme, vymení sa iba zopár titulov, nie celá stovka. Podľa dostupných informácií bude možné službu platiť iba mesačne, zvýhodnené ročné predplatné sa neplánuje.

Zatiaľ sú do tejto služby potvrdené hry ako Mad Max, Halo 5: Guardians, Fable III, NBA 2K16, LEGO Batman, Payday 2, Mega Man Legacy Collection, Terraria, Saints Row IV Re-Elected, Gears of War: Ultimate Edition, Tekken Tag Tournament 2, či Soul Calibur II.

Zatiaľ presne nevieme, kedy dôjde k spusteniu, no malo by sa tak stať niekedy koncom nadchádzajúcej jari. Čo poviete, pôjdete do toho?

Zdroj: Gamespot

Komentuj!