Register

A password will be e-mailed to you.

Filmovú sériu Friday the 13th, respektíve v preklade Piatok trinásteho musí poznať každý jeden správny fanúšik hororov. Stroj na zabíjanie a zároveň hlavný nepriateľ takmer každého dielu menom Jason Voorhees patrí medzi ikony svojho žánru. A opäť sa mu zachcelo čerstvého mäsa.

O vzniku Friday the 13th: The Game sme už písali, takže ak máte chuť zistiť o hre viac, zamierte na tento odkaz. Od tej doby sa však niekoľko podstatných zmien udialo, napríklad bol zmenený dátum vydania a hra už nebude čisto multiplayerovou záležitosťou. Áno, čítate dobre, do hry pribudne kampaň pre jedného hráča, ktorá vlastne stojí za odkladom. Pôvodne hra mala vyjsť už tento rok, no aby autori všetko stihli, rozhodli sa hru odložiť.

Vďaka IGN tu máme nové videá, ktoré prezentujú multiplayerovú časť hry. Prvé, priložené vyššie ukazuje hru za Jasona, ktorého jedinou úlohou je odpraviť na večnosť všetkých dočasných obyvateľov kempu. Ak ste náhodou ešte o Friday the 13th: The Game nepočuli, tak vedzte, že multiplayer bude asymetrický. To znamená, že jeden hráč si zahrá za Jasona a ostatní hráči (konkrétne 7) budú musieť Jasonovi utiecť, spolupracovať a schovávať sa, pretože súboj tvárou v tvár by určite nedopadol dobre. Veď Jason je v podstate nesmrteľný, takže si tú “férovku” viete asi dobre predstaviť. Dosť ale rečí, poďme už na druhé, tentokrát 17 minútové gameplay video, v ktorom sa pozrieme na to, ako sa hrá za jednu z potenciálnych obetí. Nevieme ako vy, no my sa celkom tešíme a už si brúsime mačetu, aby to Jasonovi išlo ako po masle.

Na záver iba pripomíname, že Friday the 13: The Game vyjde pre PC, PS a Xbox One počas prvého kvartálu roku 2017.

Komentuj!