Register

A password will be e-mailed to you.

Legendárnu hru System Shock snáď nemusíme bližšie predstavovať. Tento rok sme vás informovali o tom, že hra z roku 1994 dostane remake. Autori nám však teraz oznamujú, že na ten si budeme musieť počkať až do roku 2018.

Vývojárske štúdio Nightdive tento rok spustilo svoju kickstarterovú kampaň a okamžite s ňou zaznamenalo úspech. Pôvodný koncept, ktorý ukázalo, v hráčoch vzbudzoval optimizmus a z hry bolo cítiť, že je vytváraná s rešpektom k originálu. To sa nakoniec odrazilo aj na vybranej čiastke. Dátum vydania bol pôvodne stanovený na december 2017. Ten však autori v najnovšom update posunuli až na druhý štvrťrok roku 2018.

systemshockart

Okrem toho nás informovali aj o inej komplikácii. Autori si podľa ich slov nie sú istí, či bude hra vydaná simultánne na všetky platformy, ale spravia pre to určite maximum. Tu sa patrí pripomenúť, že hra je zamýšľaná na platformy PC, Mac, Linux, PS4 a Xbox One.

Čo môže tento posun znamenať? Zrejme sa toho až tak veľa nezmení. Autori iba pravdepodobne prišli na to, že zle odhadli náročnosť vývoja a navyše už predtým mali problémy s enginom. Kritizovaný Unity chceli vymeniť za Unreal, takže sa nechajme prekvapiť. Času je ešte dosť a určite sa dočkáme ďalších nových informácií.

Komentuj!