Register

A password will be e-mailed to you.

Spoločnosť Sony schválila vydanie dvoch nových profesionálnych ovládačov pre konzolu PS4. Hoci je pravdou, že väčšina hráčov je spokojných s ovládačmi, ktoré sú štandardne poskytované ako príslušenstvo ku konzole, nájdu sa aj takí, ktorým základný ovládač nestačí. Možno aj z tohoto dôvodu sa firma Sony rozhodla licencovať dva nové produkty od firmy Nacon a Razer, čo bude pre nás predstavovať punc kvality a spoľahlivosti  v oblasti kompatibility.

Tieto dve značky vytvorili ovládače špeciálne pre Playstation 4 Pro, pričom by mali fungovať aj na klasickej PS4 a inovovanej verzii Slim. Obidva ovládače prinášajú  trochu iný koncept a pridávajú ďalšiu sadu zadných tlačidiel, ktorých funkcie bude možné konfigurovať pomocou aplikácie v pohodlí vášho domova priamo cez PC.

Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé herné ovládače:

Razer Raiju

razer-raiju-controller

Firma Razer vytvorila gamepad, ktorý ma na prvý pohľad ostrejšie kontúry. Môžeme vidieť aj jeho oblé časti, ktoré pripomínajú dizajn Xbox ovládača. Gamepad je nabitý rôznymi vychytávkami, ako napríklad dve gumenné výplne naviac, dva odpojiteľné trigery, panel pre ovládanie rôznych nastavení, ktorý je vidieť na prednej strane. Ďalej tu nájdeme prepínače, ktoré slúžia na uzamknutie trigerov a možnosť zapnúť režim citlivých trigerov, čo ocenia hráči hľadajúci ultra rýchlu odozvu. Ovládač disponuje možnosťou napojenia headsetu pomocou 3,5 mm jack konektoru s vlastným nastavením mikrofónu a nechýba ani možnosť mikrofón úplne vypnúť. Pre lepší komfort ponúka gamepad odstrániteľné klobúčiky na analógových páčkach. V neposlednej rade máte možnosť nastaviť si dva vlastné profily, medzi ktorými môžete okamžite prepínať. Samotný ovládač sa pripája ku konzole pomocou USB káblu s dĺžkou 3 metre. Ak sa rozhodnete uskladniť ovládač, je tu možnosť odpojiť ho od káblu, čo vám prinesie možnosť lepšieho uloženia.

Nacon Revolution

ps4-nacon-revolution

Ako je možné vidieť pri tomto ovládači od spoločnosti Nacon, u neho prevládajú oblejšie tvary a rozloženie analógov je blízke ovládačom pre konzoly Xbox. Podľa slov výrobcov budete mať možnosť nakloniť tieto analógy až do 46 stupňového uhla. Za povšimnutie stoji aj štvorica kláves pre rýchly prístup k rôznym funkciám a D-pad polohovateľný v ôsmich osiach. Na rozdiel od predošlého ovládača firma Nacon pripravila podporu až pre štyri vlastné profily, ktoré rovnako ako aj pri Razer Raiju môžete nastaviť pomocou svojho PC. Pre fajnšmekrov sú na ovládači vytvorené priehradky, ktoré slúžia na vloženie závaží pre maximálne vyváženie podľa vašich potrieb. Pripojenie je rovnako ako aj u predošlej novinky zabezpečené 3 metrovým káblom pomocou USB portu, a taktiež nechýba možnosť odpojiť kábel od gamepadu pre lepšie uskladnenie.

Podľa stránky Blog.eu.playstation.com by mali tieto ovládače prísť na trh ešte do blížiacich sa Vianoc. Cenu doposiaľ nevieme, no predpokladáme, že nepôjde o lacnú záležitosť.

Aký ovládač vás zaujal najviac? Klasický DualShock 4 od Sony alebo jeden z vyššie predstavených?

Komentuj!