Register

A password will be e-mailed to you.

Pomerne známy nemecký režisér Uwe Boll nedávno oznámil, že končí s natáčaním filmov. Pre neznalých sa jedná o režiséra, ktorý dal svetu viacero videoherných adaptácií. Táto správa by v nás teda mala po správnosti zanechať smútok, ale nie je to tak. Uwe Boll mal totiž svojský štýl režírovania – tragicky zlý.

Ak ste mali tú česť s niektorým filmom z produkcie tohto svojského chlapíka, určite to vo vás zanechalo nejakú jazvu. Počas rokov sa podieľal na hromade filmov a všetky sa vyznačovali podobnými črtami – lacné, rýchlo natočené, plné klišé a tragické. Všetko sa však raz musí skončiť a Uwe Boll nedávno prezradil, že už jednoducho nemôže produkovať nové filmy, pretože to nie je zárobkové. Je pravda, že to zvládal ťahať pomerne dlho, ale povedzme si pravdu – nikomu chýbať nebude.

bloodrayne

A čo teda svetu priniesol? Jeho počiatky v domácom Nemecku boli v znamení točenia filmov na vlastnú päsť. Potom sa presunul na svetovú scénu a odvtedy filmy chrlil ako na bežiacom pásme. Čo sa týka herných adaptácií, premiéru zažil v roku 2003 s House of the Dead. Potom to začalo… postupne dostal pod ruku značky Alone in the Dark, Postal, BloodRayne, Dungeon Siege (In the Name of the King)Far Cry a Zombie Massacre, pričom väčšina z nich sa dočkala aj pokračovaní rovnako nevalnej kvality. Viac toho našťastie nestihol pokaziť a už ani nepokazí.

Komentuj!