Register

A password will be e-mailed to you.

Rok 2017 sa nezadržiteľne blíži a v prvých troch mesiacoch nového roka nás čaká veľa zaujímavých titulov. Poďme sa na niektoré z nich pozrieť.

Január 2017

Resident Evil 7: Biohazard

Ak ste fanúšik hororov, určite si spomeniete na nejeden diel hernej série Resident Evil. Už začiatkom budúceho roka vychádza siedmy diel tejto populárnej série. O samotnej hre toho ešte až tak veľa nevieme. Vieme že znova pôjde o klasický hororový zážitok, avšak tentokrát videný z pohľadu prvej osoby. Na internete sa objavilo pár videí a gameplay záberov, z ktorých cítiť inšpiráciu slávnym demom P.T.. Resident Evil 7 vychádza 24. 01. 2017 na PC, PS4 a Xbox One.

Yakuza 0

Tí hráči, ktorí majú radi rýchlu akciu a bojové umenia sa môžu tešiť na novú Yakuzu. Tentokrát pôjde o prequel a zrejme najznámejšie postavy Kiyra a divoký Goro Majima si v nej svoje úlohy prehodia. Hlavný producent hry (Masayoshi Yokoyama) prezradil, že jedno z najväčších lákadiel bude práve možnosť sledovať vývoj jednotlivých charakterov a ako sa dostali tam, kam boli na začiatku série. Yakuza 0 už v japonskej verzii vyšla na PS3, všetci ostatní sa jej dočkajú 24. 01. 2017 na PS4.

Február 2017

Nioh

Dark Souls pravdepodobne patrí medzi najťažšie novodobé hry. Mnoho hráčov pri nej stratilo nervy a rozbíjalo svoje ovládače. Ak máte radi podobné výzvy, Nioh vás môže plne uspokojiť. Vývojárske štúdio Team Ninja by si v tomto akčnom RPG malo brať príklad práve z hier ako Demon’s Souls, či Dark Souls. Hlavnou postavou bude William Adams, bielovlasý anglický samurai, ktorý dorazí do Japonska počas vojenských bojov. Jeho úlohou bude prežiť a sťažovať mu to budú nielen rôzni banditi, ale aj nadprirodzené hrozby. Hra mala k dispozícii aj demo, ktoré si hráči mohli stiahnuť cez PlayStation Store. Nioh vychádza 09. 02. 2017 na PS4.

Nier: Automata

Platinum Games nám budúci rok naservíruje novú akčnú bojovú hru s názvom Nier: Automata. Hra sa odohráva v rovnakom universe, ako Nier, nakoľko ide o priamy sequel tohto titulu. Ak vás zaujíma, ako bude vyzerať boj strojov vytvorených tajuplnými votrelcami so zvyškami ľudstva, tak vedzte, že Nier: Automata vychádza 09. 02. 2017 a to na PC a PS4.
 

For Honor

Ubisoft to tentokrát skúša s úplne novou značkou. For Honor je akčná hra, ktorá stihla zaujať predovšetkým multiplayerovou zložkou. Zahráme si v nej za vikingov, samurajov, ale aj za stredovekých rytierov. Hra sa má síce viac sústreďovať na multiplayer, avšak Ubisoft zároveň potvrdil aj singleplayer kampaň. For Honor vychádza 14. 02. 2017 na PC, PS4 a Xbox One. Ak sa o hre chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše dojmy z nedávneho alpha testu.

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn si získal srdcia mnohých hráčov už po prvom traileri. Hra sa bude odohrávať v budúcnosti, kde stroje prevzali kontrolu nad svetom a tým pádom vytlačili ľudstvo na “okraj” samotného nažívania. Hlavnou postavou bude žena menom Aloy, ktorá bola po narodení vyhnaná zo svojho kmeňa. V jej úlohe budeme pátrať po svojom pôvode, ale aj hľadať príčinu súčasného stavu sveta a ako ho zvrátiť. Horizon Zero Dawn vychádza 28. 02. 2017 na PS4.

Marec 2017

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

A opäť Ubisoft. Séria Ghost Recon sa dá charakterizovať ako taktická akcia a výnimkou nebude ani nový diel s podtitulom Wildlands. V novej časti sa presunieme do “otvoreného” sveta Bolívie, presnejšie do časti pod menom Santa Blanca, v ktorej sa budú nachádzať lesy, rieky, hory, púšte a aj soľné panvy. Tentokrát budeme v úlohe špeciálnej jednotky americkej armády nazvanej “The Ghosts” bojovať proti drogovému kartelu a jednou z úloh bude odhaliť spojenie medzi nimi a miestnou vládou. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands vychádza 07. 03. 2017 na PC, PS4 a Xbox One.
Prvé mesiace roku 2017 nepochybne prinesú viacero zaujímavých titulov, no mnohé z nich ešte nedostali presný dátum. Na ktoré hry sa tešíte vy?

Komentuj!