Register

A password will be e-mailed to you.

Protipirátsku ochranu Denuvo zrejme pozná veľa z nás. Túto ochranu využíva rada hier a medzi nimi sa nachádza aj Mirror’s Edge: Catalyst. Doteraz neexistovala cracknutá verzia pre PC, avšak to sa mení. Známa crackerská skupina CONSPIR4CY totiž ochranu prelomila a na rôznych torrentových serveroch tak dnes môžete nájsť plne funkčnú verziu tejto hry.

Kontroverzná protipirátska ochrana Denuvo prišla na trh s hrami v roku 2014 a odvtedy mala veľmi dlho povesť neprelomiteľnosti. Veľmi rýchlo sa internetom začali šíriť zvesti o tom, že Denuvo svojou činnosťou rýchlo ničí SSD disky, avšak vývojári ju používali ďalej, keďže dosahovala veľmi dobré výsledky. O jej prelomenie sa neúspešne pokúšalo viacero skupín. Samotní autori Denuva však tvrdili, že ich ochrana nie je nepriestreľná, ale je dostatočne odolná, aby pre vývojárov získala drahocenný čas pri vydaní. Tie sú totiž podobne ako pri filmoch najdôležitejšie a zaznamenajú najväčšie tržby.

Túto ochranu využíva rada hier a okrem Mirror’s Edge: Catalyst je to napríklad aj Rise of the Tomb Raider alebo Doom. Taktiež majú Denuvo v obľube vydavatelia v EA, ale aj v Ubisofte. Vďaka flexibilnému platobnému programu si však môže Denuvo dovoliť aj nezávislé štúdio, a tak sa aj deje, napríklad u hry Inside.

Skupina CONSPIR4CY je tak každopádne prvou skupinou, ktorej sa túto ochranu podarilo skutočne cracknúť a nielen obísť. Je však otázne, či sú ich nedávne úspechy iba ojedinelé prípady, alebo či v budúcnosti uvidíme stále rýchlejšie a častejšie prelomenia Denuva.

Komentuj!