Register

A password will be e-mailed to you.

Crash Bandicoot je ikona skákačiek, i keď v posledných rokoch o ňom nebolo veľa počuť (respektíve bolo, ale iba zo strany fanúšikov, keďže si čoraz hlasnejšie priali jeho návrat). Počas tlačovej konferencie SONY na tohtoročnej E3 sme sa dozvedeli, že obľúbená postavička sa vracia, dokonca hneď dvojnásobne.

Najbližšie sa Crash objaví v hre Skylanders Imaginators, kde sa už dlhšie objavuje aj Spyro the Dragon, ktorý spolu s Crashom patril v časoch prvej PlayStation k ikonám svojho žánru. Crash pri svojom návrate na scénu zároveň oslavuje aj dvadsiate výročie, keďže ubehlo už dvadsať rokov od vydania prvého dielu s jednoduchým názvom Crash Bandicoot. Ten najskôr vyšiel 9. septembra v Amerike a 8. novembra sa tento oranžový, neoficiálny maskot prvej PlayStation pozrel aj do Európy.

Už budúci mesiac vychádza titul Skylanders: Imaginators (14. októbra), kde sa Crash po dlhých rokoch opäť vráti na hernú scénu. Pre pripomenutie vydania a osláv dvadsiateho výročia Activision vydali trailer, ktorý Crasha predstavuje v akcii. Treba uznať, že návrat k pôvodnému vzhľadu Crashovi svedčí a celá ukážka dýcha na hráča tou správnou šialenou atmosférou. Pri vydaní by mal byť balíček exkluzívny pre PlayStation, no neskôr sa pozrie aj na Xbox a WiiU. Dosť bolo rečí, poďme na spomínanú ukážku.

V úvode sme spomínali dvojnásobný návrat tohto hrdinu a pre mnoho hráčov bude zaujímavejšia zmienka o tom, že sa Crash vráti aj v klasickej podobe, nakoľko sa chystá kompletný remaster pôvodnej trilógie, ktorá Crashovi zabezpečila slávu. Remaster však nepripravuje Naughty Dog ale štúdio Vicarious Visions, ktorému pomáha priamo SONY. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne bližšie informácie, no vydanie sa zatiaľ očakáva niekedy budúci rok.

Komentuj!