Register

A password will be e-mailed to you.

Unity engine bol dlhé roky považovaný za engine, ktorý používajú najmä tvorcovia nezávislých a menších hier. Na jednu stranu treba férovo priznať, že to tak aj bolo, respektíve aj je, no engine začínajú používať čoraz väčšie a zaujímavejšie tituly. Kedysi to boli iba mobilné hry, no dnes tu máme zástupcov ako Layers of Fear, Firewatch, Homeworld: Deserts of Kharak, Superhot, prichádzajúca Syberia 3 či Yooka-Laylee. Silu engineu najnovšie prezentuje Adam…

Dnes sa však nebudeme baviť o hrách, ale o technologickom deme, respektíve krátkom filme Adam, ktoré prezentuje silu tohto engineu. Je treba uznať, že od svojho predstavenia Unity ušiel obrovský kus cesty a jeho budúcnosť vyzerá čoraz sľubnejšie.

Krátky film Adam bol vyrenderovaný v rozlíšení 1440p na grafickej karte GTX 980 za pomoci betaverzie Unity 5.4 a vyzerá skutočne vynikajúco. Pozrite sa a presvedčte sa na vlastné oči, stojí to za to! Ak by Vás zaujímalo viac detailov, nájdete ich na tomto odkaze.

Ak Vás krátky film Adam zaujal, môžete zamieriť na stránku Unity engineu, kde nájdete viac takýchto pokusov.

Komentuj!

O autorovi

Prvé skúsenosti s hrami Martin zaznamenal v podobe napodobeniny NESu, ktorá niesla meno "Mortal Kombat III", ku ktorej bol pribalený cartridge žltej farby s 999 hrami. Medzi nimi sa nachádzali klasiky ako Mario, Duck Hunt, Double Dragon a pod. Neskôr zakotvil pri PC a PlayStatione, ktorého fanúšikom je dodnes. Herná scéna Martina baví aj v súčasnosti, novinky sleduje dennodenne a okrem hier sa venuje fotografovaniu. Od septembra 2016 pôsobí na pozícii šéfredaktora somhrac.sk.

Súvisiace príspevky