Register

A password will be e-mailed to you.

Stratégia XCOM 2 bola očakávaným titulom a nutno poznamenať, že vysoké nároky fanúšikov dokázala hra naplniť. Dôkazom sú vynikajúce recenzie, medzi ktoré sa zaraďuje aj tá naša, ktorú by ste nemali prehliadnúť. Početná skupina fanúšikov však smútila, keďže hra vyšla iba pre PC. Tomu je však koniec, hráči na konzolách si budú môcť tento výborný počin vychutnať taktiež.

Spoločnosť 2K, ktorá je distribútorom XCOM 2 počas včerajšieho dňa oznámila, že oceňovaná stratégia mieri aj na konzoly aktuálnej generácie. Dokonca sa tak stane už tento rok, no poďme na to pekne postupne.

O konzolovú verziu sa nepostará pôvodný tím, ale americké štúdio The Workshop. Konverzia bude mať prepracované ovládanie a užívateľské prostredie, ktoré bude prispôsobené pre ovládače, čo sa však dá očakávať ako samozrejmosť. Autori tvrdia, že sú radi za enormný záujem zo strany fanúšikov a najmä vďaka ich prosbám sa neskôr rozhodli priniesť titul aj pre konzoly. Zatiaľ nie je zrejmé, ako to bude s podporou módov, ktoré sú u tejto značky populárne, no to sa dozvieme až neskôr. Každopádne, napríklad Fallout 4 podporuje módy aj na konzolách, takže by to mohlo vyjsť aj v tomto prípade.

2016060716183134055

Príliš mnoho informácií o samotnom porte sme sa zatiaľ nedozvedeli, no hra by sa mala predávať za nižšiu cenu, než je u noviniek zvykom. Kto má rád stratégie a hráva primárne na konzolách, mal by si poznačiť dátum 9. septembra, v tento deň sa totiž započnú boje v XCOM 2 na PS4 a XBOX One. Oznámenie konzolovej verzie sprevádzal nasledovný trailer:

Komentuj!