Register

A password will be e-mailed to you.

Už budúci týždeň vychádza najnovšie pokračovanie adventúrnej série o slávnom Sherlockovi Holmesovi. Hru sme zaradili medzi tie najzaujímavejšie tituly, ktoré tento mesiac vychádzajú, tak snáď vývojári nesklamú našu dôveru a nadviažu na predošlú časť Crimes & Punishments z roku 2014 minimálne rovnako kvalitným počinom.

Aby sme sa na titul čo najlepšie pripravili (aspoň po príbehovej stránke), vývojári s ukrajinského štúdia Frogwares uvoľnili príbehový trailer, ktorý si určite pozrite, možno si Vás titul získa. Ukážka obsahuje vďaka lokálnemu distribútorovi CZ titulky, takže si ho bez problémov užije každý jeden z Vás, bez ohľadu na znalosť cudzích jazykov.

Podobne ako minule, i Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter pobeží na Unreal Engine štvrtej generácie, no predsa len nás čaká niekoľko zmien. Postavy budú mladšie, zmenil sa aj ich výzor a v neposlednom rade i dabing. Podľa doterajších informácií by mal titul oplývať temnejšou atmosférou, než tomu bolo v predošlých hrách o Sherlockovi Holmesovi.

Okrem riešenia rôznych, zdanlivo nesúvisiacich prípadov bude hra obsahovať akčné sekvencie, ktoré budú vítaným spestrením hrateľnosti. Rovnako, ako pri predošlej časti bude možné, že dospejete k nesprávnemu záveru a obviníte nesprávnu osobu, čiže Vám skutočný páchateľ prekĺzne pomedzi prsty. Prípadov by malo byť celkovo päť, pričom každý jeden by mal podľa autorov zabrať tri až štyri hodiny, čo značí nadštandardnú hernú dobu, teda za predpokladu, že ide o pravdivý údaj. Ak náhodou určíte nesprávneho páchateľa, nebude to znamenať koniec hry, iba budete musieť čeliť následkom svojich rozhodnutí. Do toho všetkého bude mať Sherlock plné ruky práce so vzťahom k vlastnej dcére, ktorý nie je zrovna ideálny. Spomínaný príklon k temnejšej atmosfére naznačuje okrem iného aj prítomnosť okultizmu.

Jednou z najzaujímavejších noviniek je otvorenejší herný svet, takže sa hráč bude môcť pohybovať po viktoriánskom Londýne podľa svojho uváženia (samozrejme v rámci možností). Okrem riešenia samotných prípadov sa bude môcť Sherlock zúčastniť aj rôznych aktivít, ako je box či pretláčanie. Na to, že v základe by malo ísť o adventúru toho hra ponúkne mnoho. Ak sa podarí, na titul sa pozrieme aj v recenzii.

Na záver iba pripomíname, že Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter vychádza už 10. júna pre PC, kde bude k dispozícii aj s CZ titulkami, no skrátka neprídu ani majitelia PS4 či XBOX One, avšak konzolové verzie sa lokalizácie nedočkajú, čo je dozaista škoda.

Komentuj!