Register

A password will be e-mailed to you.

Vydanie finálneho datadisku Blood and Wine k The Witcher: The Wild Hunt sa neúprosne blíži. Dočkáme sa ho už koncom tohoto mesiaca, no pokiaľ by ste aj čas zostávajúci do jeho vydania radi trávili v jeho svete, máme pre vás tipy na nové príbehy, ktoré si môžete zahrať v rámci prvého dielu. Pokiaľ ste ich ešte nehrali, hor sa na to.

Súčasne s vydaním prvého Witchera CD Project RED vydalo D’jinni Adventure Editor na tvorbu nových dobrodružstiev. Fanúšikovia nelenili a vytvorili viacero príbehov, avšak podľa predpokladov výrazne kolísavej kvality. My sa však v tomto prehľade pozrieme na tie najlepšie z nich, ktoré stoja za vyskúšanie a nerobia trilógii hanbu.

Merry Witchmas (odkaz na stiahnutie–  Ako už napovedá aj názov, ide o vianočný špecial odohrávajúci sa v jemne odľahčenom duchu a Geralt sa v ňom dokonca na chvíľu zahrá na ducha Vianoc. Do sveta Zaklínača toto dobrodružstvo možno úplne nezapadá, ale zimná atmosféra Wyzimy a nenásilný humor to dokonale vynahrádzajú. Dohratie vám zaberie niekoľko hodín a k nedostatkom patrí okrem chýbajúceho dabingu aj respawn nepriateľov v určitých oblastiach. Pokiaľ je váš Witcher opatchovaný na verziu 1.5,  Merry Witchmas je priamo integrovaný v pôvodnej hre.

Evil Decision (odkaz na stiahnutie) – Príbeh vás tentokrát zavedie do osady Ban Glean, kde sa momentálne nachádza aj Eskel. Ten však potrebuje Geraltovu pomoc, pretože bol postavený pred neľahkú morálnu voľbu, s ktorou si sám nevie poradiť.  Dabing chýba aj v tomto prípade a uplný záver nie je príliš konzistentný s pohľadom na Geralta akého poznáme, ale i tak ide o zaujímavú niekoľkohodinovú záležitosť, možno s trochu ťažším finále. To však závisí aj od vašej voľby v samotnom závere.

Wraiths of Quiet Hamlet (odkaz na stiahnutie) – Aj Wraiths of Quiet Hamlet je súčasťou patchu 1.5. Zápletka sa točí okolo osady Quiet Hamlet a duchov, ktorí sa zjavujú vždy po polnoci a strašia miestnych obyvateľov. Podarí sa Geraltovi vypátrať, čo stojí za týmto javom? Aj v tomto prípade vám dohratie zaberie niekoľko hodín.

Yennefer’s Valentine (odkaz na stiahnutie) – Krátky asi pätnásťminútový zážitok a povinnosť pre všetkých fanúšikov Geralta a Yennefer. Najväčším lákadlom je práve účasť Yennefer a valentínska atmosféra. Za zmienku stojí, že pokiaľ uspejete, užijete si jednu zaujimavú scénu, ktorá bola zakomponovaná do pôvodnej hry, ale nikdy nebola použitá.

Tw_deception_Sly_Fox

Deceptionodkaz na stiahnutie ) – Chcete sa zahrať na detektíva za asistencie postavičky menom nápadne pripomínajucej slávneho detektíva Poirota? V Deception sa chopíte vyšetrovania vraždy, z ktorej je obvinený sám Marigold a iba Geralt môže odhaliť skutočné motivácie vraha. Bonusom je nielen zaujímavo vymyslená zápletka, ale aj to, že sa dej odohráva v síce menšej, no v kompletne novovytvorenej oblasti. Taktiež ide o jediný mód dostupný s anglickým dabingom, i keď slabšej kvality. Ide približne o hodinovú záležitosť.

Entrapped – ( odkaz na stiahnutie ) – Kým Deception je jediný mód nadabovaný v anglickom jazyku, Entrapped je zase jediný mód, ktorý má pritomný poľský dabing. Angličtinári však vďaka titulkom nemusia zúfať a môžu sa ponoriť do niekoľkohodinovej zaujímavej zápletky s menšími variáciami, ktoré ovplyvňujú jej záver. Kto zabil miestneho hostinského a prečo z neba prší kyselinový dážď? Geralt nemá na výber a útočisko nachádza práve v takmer prázdnom hostinci…

The Crossroadsodkaz na stiahnutie ) – Geralt sa cestou do Brokilonu nútene zastaví v osade, ktorá je priamym učastníkom súboja dvoch znepriatelených frakcií banditov. Starosta mu ponúkne peniaze za vyriešenie celej situácie a je iba na Geraltovi, ako to celé dopadne. Na koho stranu sa pridáte? Podarí sa vám frakciie zmieriť alebo zničíte obe? Dabing tradične chýba, ale široká škála možností zaručuje istú znovuhrateľnosť. Z doterajšieho výberu ide o najdlhší nový mód aj vďaka slušnému počtu questov.

Side Effects ( priamo v hre ) – Vedľajšie účinky sú dielom samotného štúdia CD Project RED a k dispozicii majú nielen anglický, ale i český dabing. Premisa síce nepatrí medzi tie najlepšie, ale ponúka úplnú volnosť postupu a hlavne vysokú technickú kvalitu a úroveň písania. Čo nakoniec nie je vôbec prekvapujúce. Tento kratší príbeh odohrávajúci sa vo Wyzime ešte pred prvým Witcherom disponuje profesionálnymi kvalitami a jednoznačne stojí za to.

Price of Neutrality ( priamo v hre ) – Cenu neutrality má na svojom konte taktiež CD Project RED.  Dejovo je zasadená do oblasti Kaer Mohrenu a odhráva sa niekoľko rokov pred hrou. Vedľajších questov je málo, no hlavná dejová línia inšpirovaná známou Sapkowského poviedkou Menšie zlo je napísana veľmi kvalitne a ponúka viacero koncov. Pokiaľ ste oba prídavky od CD Project RED nejakým zázrakom minuli alebo ignorovali, tak vedzte, že je na čase to napraviť.

curse1

And a Curse, and Love, and Betrayalodkaz na stiahnutie ) – Pokiaľ by ste si však mali zahrať iba jedno nové dobrodružstvo, vaša voľba by mala padnúť na And a Curse, and Love, and Betrayal, ktorý kvalitou jednoznačne vyčnieva nad všetkými ostatnými. Odohráva sa na celej mape štvrtej kapitoly pôvodnej hry a dokončenie vám zaberie viac než desať hodín. Pútavo rozprávaný dej sa naviac na niektorých miestach sympaticky vetví, čo vedie k diametrálne odlišným záverom. Vysokú kvalitu podčiarkujú aj vedľajšie questy, pričom The Enchanted Cirle s množstvom variácií by sa zaradil k tomu najlepšiemu aj v titule The Witcher 3: Wild Hunt. Vydarila sa aj nová hudba. Mínusom môže byť pre niekoho chýbajúci dabing a podstatne vyššia obtiažnosť, ale chybičiek na kráse je vzhľadom na to, že ide neoficiálny projekt, veľmi málo.

Mali ste už možnosť hrať niektoré z týchto príbehov?

Komentuj!