Register

A password will be e-mailed to you.

Spoločnosť DICE, autori série Battlefield včera počas neskorých večerných hodín oficiálne odhalili nové pokračovanie Battlefieldu. Nepôjde o Battlefield 5, dokonca sa nebude odohrávať ani v súčasnosti, či budúcnosti ako nové Call of Duty. Trafili autori vďaka tomuto kroku klinec po hlavičke? Podľa prvých ohlasov to vyzerá tak, že áno.

Na základe tlačovej správy tu máme aj prvé dôležité informácie o hre, takže sa pozrime, čo nový Battlefield prinesie.

Battlefield 1 predstaví svet na pokraji ničivej vojny. Na hráčov čakajú veľkolepé bitky v tiesnivej atmosfére obliehaného francúzskeho mesta, v strážených horských pevnostiach talianskych Álp či uprostred piesočných dún Arábie. V dobrodružnej príbehovej kampani okúsite, ako vyzerá svet vo vojne a v epických multiplayerových bitkách až pre 64 hráčov preveríte svoju schopnosť prispôsobovania taktiky dynamickému prostrediu plného ohromujúcich efektov deštrukcie. Tešte sa na dramatické boje pozemných jednotiek i stretnutia vojenskej techniky na zemi, vode i vo vzduchu, behom ktorých budete ovládať všetko od tankov a motocyklov až po dvojplošníky a bojové lode. Postavíte sa výzve prispôsobovať svoju hru doposiaľ najdynamickejšiemu bojisku celej série Battlefield.

V skratke ešte kľúčové prvky Battlefieldu 1:

  • Rozsiahle multiplayerové bitky až 64 hráčov – Staňte sa spolu s vernými spoluhráčmi súčasťou najepickejších bitiek v dejinách akčných hier až pre 64 hráčov, buď v úlohe pechoty alebo s vojenskou technikou a ovládajte tanky, motocykli, dvojplošníky i obrie bojové lode.
  • Zažite úsvit modernej vojny – Zúčastnite sa jednej z najväčších bitie, aké kedy ľudstvo poznalo. Vojnový konflikt, v ktorom sa rysujú korene modernej vojny zúri na zemi, na mori i vo vzduchu pri horských pevnostiach v talianskych Alpách i na slnkom spálenej arabskej púšti.
  • Ohromujúce efekty deštrukcie – Intuitívny systém deštrukcie zaistí, že každá bitka bude úplne iná. Budete ničiť vozidlá a demolovať celé budovy. Mohutným explóziám neodolajú drevené zruby, masívne kamenné pevnosti ani zem pod nohami vojakov.
  • Vojnové príbehy z najvzdialenejších kútov sveta – V dobrodružnej kampani objavíte svet uprostred ničivej vojny a globálny konflikt zachytíte očami niekoľkých rôznych postáv, ktoré sa stanú svedkami úsvitu modernej vojny.

pre-order bf1_hellfighter_bonusLG

V prípade ak sa rozhodnete pre predobjednávku, ako bonus obdržíte tzv. Hellfighter Pack, ktorého obsah si môžete prezrieť na obrázku. Obsah tohto balíčku bol inšpirovaný hrdinským regimentom prezývaným Harlem Hellfighters (inak 369th Infantry Regiment).

large.img

Okrem štandardnej edície bude k dispozícii aj Early Enlister Deluxe Edition, ktorá ponúkne niekoľko bonusov, ako Red Baron Pack a Lawrence of Arabia Pack, ktorých obsahom budú tematické zbrane, vozidlá či rôzne predmety. Navyše obdržíte päť bojových balíčkov (Battlepacks), ktoré budú obsahovať rozličné kombinácie predmetov. Prispôsobiť bude možné aj vizuál troch najväčších vozidiel v hre. K tomu všetkému Vám Early Enlister edícia umožní zahrať si Battlefield 1 tri dni pred oficiálnym vydaním (t. j. 18. októbra). Za túto edíciu si samozrejme bude potrebné priplatiť, a to 79,99 $.

Battlefield1-3

Skrátka neprídu ani zberatelia, keďže bude dostupná aj Collector’s Edition. Obsah tejto edície je zrejmý z priloženého obrázku, no iba pre poriadok si prejdime, čo získajú fanúšikovia pri kúpe tejto edície. Základom bude prémiové balenie, v ktorom sa bude nachádzať 14″ figúrka (circa 35,5 cm), exkluzívny steelbook, hracie karty, nášivka, tuba poštových holubov s exkluzívnym DLC obsahom a látkový plagát. Cena tejto edície je stanovená na 219,99 $.

Na záver pripájame ešte zopár obrázkov:

Dátum vydania bol stanovený na 21. október tohto roku, pričom hráči s predplatenou službou EA / Origin Access si hru budú môcť zahrať v predstihu (predpokladaný je týždňový predstih). Platformy, pre ktoré Battlefield 1 vyjde nie sú ničím prekvapivé, dočkajú sa hráči na PC, PS4 a XBOX One. Tak ako, už ste predobjednali?

A aby sme nezabudli, pred vydaním dorazí aj beta test. Ak si chcete zabezpečiť prednostný prístup, musíte sa na oficiálnej stránke Battlefieldu zaregistrovať do programu Battlefield Insider.

Komentuj!